Anasayfa / İddaa Tahminleri / Nelson Giants – Otago Nuggets İddaa Tahmini 05.07.24

Nelson Giants – Otago Nuggets İddaa Tahmini 05.07.24

Yeni Zelanda Ligi mücadelesinde Nelson Giants Cuma günü saat 10:30’da Otago Nuggets ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de intobet misafir takım lehine 7.5 handikap belirlemişler. 

Nelson son 3 maçından ikisini kazandı ve bu sayede de 8 galibiyete ulaşarak kendisine play-off potasında yer buldu. Son dönemde sergiledikleri performanslara baktığımızda son 3 maçtan ikisinde Hawks’ı deplasmanda 27 sayı farkla ve Jets’i de yine deplasmanda ve yine 27 sayı farkla yendiklerini gördük! Evlerindeki son maçta ise 30 Haziran’da Sharks’a 15 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. 

Nuggets ise son 4 maçını üst üste kaybetti ve oldukça formsuz bir dönemden geçtiklerini biliyoruz. Buna rağmen topladıkları 6 galibiyetle halen play-off yarışının içindeler. Deplasman karnelerine baktığımızda ise işlerin yolunda olmadığını biliyoruz, son 2 maçlarında Auckland’den tam 32 sayı ve ardından da Wellington’dan 26 sayı farkla yediklerini görmüştük. 29 Haziran’daki o son sınavlarında savunmada da sınıfta kalmışlar ve potalarında tam 106 sayı görmüşlerdi. 

İki takım arasında direkt olarak bir siklet farkı olmasa da sahada son dönemde oynadıkları basketbol anlamında farklar var, ev sahibi ekip daha formda, daha diri olan taraf. Dolayısıyla burada taraftarlarının önünde de favori olduklarını söyleyebiliriz. Son dönemde özellikle deplasmanlarda zorlanan rakipleri karşısında sürprize izin vermeyeceklerini, kazanırken handikapı geçeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.74
intobet Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.90
Güven Endeksi: 6Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Kanada Basketbol Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Winnipeg Sea Bears – Calgary Surge İddaa Tahmini 24.07.24

Kanada Ligi Batı Konferansı mücadelesinde Winnipeg Sea Bears Çarşamba günü saat 03:00’da Calgary Surge ile …