Anasayfa / NBA / New Orleans Pelicans – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 15.03.23

New Orleans Pelicans – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 15.03.23

NBA normal sezon mücadelesinde New Orleans Pelicans, salıyı çarşambaya bağlayan gece saat 03:00’te Los Angeles Lakers ile Smoothie King Center’da karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu maçın toplam sayı limitini 225.5 olarak belirlemiş.

New Orleans Pelicans son günlerde elde ettiği üç galibiyetle birlikte kendisine biraz olsun can suyu buldu ve play-in potasında kalma ihtimalini de sürdürmeye devam etti. Son olarak Portland’ı 127-110 mağlup ettiler ki Trey Murphy 41 sayı üreterek maçın x-faktörü oldu ve takımına bu önemli galibiyeti getirdi. Larry Nance sakatlığı atlattı ama son iki maçı kaçıran Brandon Ingram’ın bu geceki durumu da maç saatinde belli olacak.

Los Angeles Lakers üst üste aldığı üç iç saha galibiyetiyle birlikte play-in potasına gelmeyi başarmıştı. Son olarak konuk ettikleri New York’a karşı başarılı bir oyun oynasalar da Julius Randle’ın başarılı performansı karşısında biraz zayıf kaldılar ve 112-108 mağlup oldular. Özellikle Anthony Davis skorer olarak ortalamasının altında kaldı ve kenardan bir kez daha gelen önemli katkı da böylece boşa gitmiş oldu.

68 maç oynayan ve 33 galibiyet 35 mağlubiyete sahip olan iki takımın mücadelesine konuk olacağız. İki takım da en iyi oyuncularından bir süredir yoksun ve yoksun kalmaya devam edecek. Pelicans ekibi Oklahoma mağlubiyetinin sonrasında iyi bir reaksiyon verdi. Fakat hâlâ güven vermiyorlar diyebiliriz. Lakers’ta da bu güvenin tam olarak var olduğunu söylemek zor. Oynanan oyuna ve son döneme bakılacak olursa belki 45-55’lik bir Lakers üstünlüğü mevcut fakat taraf bahsinin her sonuca açık olduğunu düşünüyorum böylesine denk bir mücadede. Ekipler beklenenin çok daha altında bir tempoda kalabilme ihtimaline sahip. Tercihim alttan yana olacak.

Eksikler:

New Orleans: Brandon Ingram (gtd), Jose Alvarado, Zion Williamson
LA Lakers: LeBron James, Mo Bamba

İddaa Oranı: ALT (225.5) – 1.67
intobet Oranı: ALT (225.5) – 1.88
Güven Endeksi: 7

 


Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Toronto Raptors – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 29.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Toronto Raptors Çarşamba günü saat 02:30’da Miami Heat ile karşılaşacak. Hem …