Anasayfa / NBA / New Orleans Pelicans – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 04.08.20

New Orleans Pelicans – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 04.08.20

NBA normal sezonda pazartesiyi salıya bağlayan gece 01:30’da batı konferansı sekizincilik yarışında New Orleans Pelicans ile Memphis Grizzlies karşı karşıya gelecek. İddaa ve bets10 bu maçta Grizzlies lehine +6.5 sayılık handikap belirlemiş.

New Orleans Pelicans sezona ara verilmeden önce Zion Williamson’ın sakatlığını atlatıp süre almaya başlamasıyla çıkışa geçmiş ve batı konferansında sekizincilik yarışında iddialı konuma gelmişti. Fakat yeniden başlayan NBA sezonunu bekledikleri başlangıcı yapamadılar. Orlando’da oynadıkları iki maçı da Utah Jazz ve LA Clippers karşısında kaybettiler. Clippers karşısında takım halinde çok kötü bir performans sergilediler. Rakipleri karşısında üçüncü çeyrekte 42 sayı farkla geriye düştüler.  Sakatlığı sebebiyle ilk iki maçta kısıtlı süreler alan Zion Williamson’ın Memphis Grizzlies karşısında az süre alması bekleniyor. 

Memphis Grizzlies ise Orlando kampüsünde oynadığı iki maçta sekizincilik yarışındaki rakipleri Blazers ve Spurs’e kaybetti. İki maçta da takım olarak çok fazla efor sarf ettiler ve maç sonunda karar toplarını değerlendiremedikleri için sahadan yenik ayrıldılar. Jaren Jackson Jr sakatlık sonrası formuyla dikkat çeken isimlerin başında geliyor. Ja Morant ise Spurs karşısında triple double’ın kıyısından döndü. Justise Winslow’un sakatlığında rotasyon oldukça daralmış durumda.

New Orleans Pelicans Orlando kampüsünde çıktığı iki maçta da hayal kırıklığı yarattı. Şu anda batıda 11. sıraya gerilemiş durumdalar. Bu maç onlar adına karar maçı. Rakipleri Grizzlies’a oranla çok daha geniş bir rotasyona sahipler. Memphis Grizzlies açısında da benzer bir durum söz konusu. İlk iki maçlarını kaybettiler ve Pelicans karşısında kazanmak isteyeceklerdir. İki takım arasında bu sezon oynanan iki maçı da New Orleans Pelicans farklı kazandı. Bu maçlarda ortalama 246 sayı çıktı. Fakat Pelicans şu ana kadar oynadığı basketbolla hiç güven vermedi. Grizzlies ise ilk iki maçını tecrübesizlik faktörüyle kaybetti. Pelicans karşısında lehlerine açılan handikapla beraber oyunun içinde kalmalarını bekliyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (h:+6.5) – 1.48

Bets10 Oranı:  MS 2 (h:+6.5) – 1.67

Eksikler:

New Orleans Pelicans: Darius Miller

Memphis Grizzlies: Justise Winslow, Tyus JonesHakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Miami Heat – Boston Celtics İddaa Tahmini (3) 20.09.20

NBA’de Play-Off heyecanı konferans finalleriyle devam ediyor. Seride 2-0 öne geçerek büyük bir avantaj yakalayan …