Anasayfa / NBA / New York Knicks – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 24.11.21

New York Knicks – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 24.11.21

NBA normal sezonda gecenin maçında Çarşamba sabaha karşı 03:30’da New York Knicks Madison Square Garden’da Los Angeles Lakers ile kozlarını paylaşacak. İddaa bu karşılaşmada ev sahibi Knicks galibiyetine 1.34, bets10 ise 1.44 oran belirlemiş.

New York Knicks son maçında back to back oynadığı deplasmanda Chicago Bulls’a 109-103 yenildi. Son altı maçlarında sadece iki galibiyet alabildiler. 17 maç sonunda 9 galibiyetle doğuda dokuzuncu sıradalar. Evlerinde bu sezon deplasmana oranla daha kötü bir performans sergilediler ve 9 iç saha maçında sadece dört galibiyet alabildiler. Kendi sahalarında kazandıkları 4 maçın üçünde aleyhlerine açılan handikabı aşmayı başardılar. Bu karşılaşmaların dördünde yüksek skor çıktı. Hücum verimliliğinde sezon genelinde on birinci, defansif verimlilikte ise on dokuzuncu sıradalar.

Los Angeles Lakers ise son maçında deplasmanda Detroit Pistons karşısında zorlanmasına karşın 121-116’lık skorla kazanmayı başardı. LeBron James maçtan ihraç edildikten sonra Westbrook ve Davis’in skorer oyunuyla maçı çevirmeyi başardılar. 18 maç sonunda 9 galibiyetle batıda dokuzuncu sıradalar. Deplasmanda bu sezon oynadıkları altı karşılaşmada sadece San Antonio Spurs ve Detroit Pistons gibi %50 galibiyet marjının altında rakipleri yenebildiler. Bu altı maçın dördünden yüksek skor çıktı. Sezon genelinde hücum verimliliğinde yirmi dördüncü, defansif verimlilikte ise yirmi dördüncü sıradalar.

Lakers sezon başından beri Westbrook, Davis ve James üçlüsünü verimli bir şekilde kullanmayı başaramadı. Ligin en yüksek tempoda oynayan takımlarının başındalar.  Bu geceki karşılaşmada LeBron James’ten cezası sebebiyle faydalanamayacaklar. New York Knicks ise geçen sezonun aksine savunmada eskisi kadar sert değil. Düşük tempoda oynamayı seviyorlar ve kendi sahalarında şu ana kadar istedikleri sonuçları alamadılar. Fakat LeBron James’in yokluğunda kendi sahalarında Lakers’ı yenebilecek güçte olduklarını düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 1 – 1.34

Bets10 Oranı: MS 1 – 1.44

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

New York Knicks: Mitchell Robinson, Taj Gibson, Derrick Rose (belirsiz)

Los Angeles Lakers: Kendrick Nunn, Trevor Ariza, Austin Reaves (belirsiz), LeBron JamesHakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Dallas Mavericks – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini 04.12.21

NBA normal sezonda Dallas Mavericks cumartesi sabaha karşı 04:30’da evinde New Orleans Pelicans’ı konuk edecek. …