Anasayfa / NBA / New York Knicks – Phoenix Suns İddaa Tahmini 02.01.23

New York Knicks – Phoenix Suns İddaa Tahmini 02.01.23

NBA normal sezonda günün erken maçında New York Knicks ile Phoenix Suns pazartesi akşamı 23:00’da Madison Square Garden’da karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu karşılaşmada deplasman takımı lehine 4.5 sayılık handikap açıklamış.

New York Knicks, Barrett ve Brunson’ın yokluğunda üçüncü maçındaa deplasmanda Houston Rockets karşısında 20 sayı farkla galip gelerek beş maç aradan sonra kazanmayı bildi. Bu gece batı konferansı takımlarına karşı çıktıkları üç maçlık deplasman turnesi dönüşü evlerinde olacaklar. Barrett’tan sakatlığından dolayı yine yoksunlar, Brunson’ın ise durumu maç saatinde netlik kazanacak. Bu ikilinin yokluğunda Fournier ve Rose rotasyona dönerken son üç maçlarının ikisi üst sonuçlandı. Evlerinde bu sezon deplasmana oranla daha başarısız sonuçlar aldılar.

Phoenix Suns ise Devin Booker ve iki Cameron Payne ve Johnson’ın yokluğunda deplasman turnesinde son maçında sorunlarla boğuşan Raptors’a boyun eğdi. Raptors karşısında son dönemin formda ismi Ayton’dan istedikleri verimi alamadılar. Chris Paul ilerleyen yaşına karşın Booker’ın yokluğunda performansını katlarken bu gece gard ikilisi Shamet ve Payne’in rotasyona dönmeleri bekleniyor. Onların gelişiyle daha istikrarlı iki şutöre kavuşacaklardır. Deplasmanda bu sezon favori olmadıkları 9 maçın 5’in handikabın kazananı oldular.

New York Knicksa aralık ayının ortasında yakaladığı formunu son dönemde kaybetti ve sakatlıklardan ötürü koç Thibodeau’nun rotasyonda düşünmediği Fournier ve Rose ikilisini kullanmak zorunda kaldılar. Quentin Grimes’in son dönem performansı Yaz Ligi’nde gösterdiği çıkışın aksine düşüş içinde. Phoenix Suns ise Booker’dan yoksun oynamaya kısmen alıştı ve Ayton’un yanında kanatlardan ekstra skor katkısı aldıklarında deplasmanda iyi neticeler alıyorlar. Bu gece Shamet ve Payne’in dönüşüyle Madison Square Garden’da handikapta kalmalarını bekliyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (h:+4.5) – 1.46

İntobet Oranı: MS 2 (h:+4.5) – 1.66

Güven Endeksi: 7

Eksikler:

New York Knicks: RJ Barrett, Jalen Brunson (GTD), Obi Toppin

Phoenix Suns: Devin Booker, Cameron Payne (GTD), Cam Johnson, Landry ShametHakkında Duru Dağhan

2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Oklahoma City Thunder – Golden State Warriors İddaa Tahmini 31.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Oklahoma City Thunder, pazartesiyi salıya bağlayan gece saat 04:00’te Golden State Warriors …