Anasayfa / NBA / New York Knicks: Sürekli Yeniden Yapılanma

New York Knicks: Sürekli Yeniden Yapılanma

Geçtiğimiz sezonu 17 galibiyet ve 65 mağlubiyetle ligin dibinde bitiren New York Knicks için yaz döneminde işler istenilen şekilde gelişmedi. Önce draft kurasında çok istedikleri ilk sırayı kaybettiler. Ardından bu yaz takıma katmak istedikleri iki süper yıldız Kyrie Irwing ve Kevin Durant’ı ellerinden kaçırıp yeni sezon için yine vasat bir kadroyla yola çıkmaya karar verdiler.

Takımın en önemli eklemleri serbest oyuncu pazarından Julius Randle, Marcus Morris, Taj Gibson, Elfrid Payton, Bobby Portis oldu. Ayrıca 2019 NBA draftinde RJ Barret’ı seçerek kısa rotasyona potansiyel vaat eden bir parça eklediler. Emmanuel Mudiay, Mario Hezonja, De’Andre Jordan ve Noah Vonleh ise takımdan ayrılan isimler oldu.

Knicks bu yaz takıma bir süper yıldız eklemese bile en azından verdiği kısa kontratlarla gelecek sezonlar için kendine hareket alanı yaratmış oldu. Bu sezon gösterdiği performansla adından söz ettiren Mitchell Robinson yanı sıra Allonzo Trier ve Kevin Knox ile yola devam edecekler. Fakat takımın uzun rotasyonuna eklenen parçalarla birlikte Mitchell Robinson’ın oyun süresini kısıtlamış oldular.

Yaz döneminde bilhassa uzun rotasyonuna katılan Julius Randle, Taj Gibson ve Marcus Morris gibi isimlerle kağıt üzerinde daha rekabetçi bir takım olmaları muhtemel. Fakat bu kadro yapılanmasıyla sıralamada yükselmek yeniden yapılanma sürecindeki takım için pek istenilen bir hedef değil.

Son 6 sezondur play-off göremeyen Knicks için bu yapıyla play-off yapmak son derece zor. Kısaların yön verdiği modern basketbolda Kevin Knox, RJ Barret ve Dennis Smith Jr’ın göstereceği gelişim belirleyici olacak.

RJ Barret’ın hem kadronun mevcut durumu hem de barındırdığı potansiyelle bu takımda sivrilmesi olası. Uzun rotasyonunda Julius Randle ve Bobby Portis’in işin savunma kısmında ortaya koyacağı emek önemli. Bunun yanında Marcus Morris Taj Gibson gibi önemli yamalara sahipler. Gerçekçi konuşmak gerekirse bu takım barındırdığı potansiyelle zayıf doğu konferansında geçtiğimiz sezonki dereceyi geliştirecektir. Fakat 6 sezondur play-off göremeyen Knicks taraftarını memnun eder mi orası soru işareti.   

 

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında Dağhan Duru

Dağhan Duru
1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Philadelphia 76ers – Los Angeles Lakers (2) iddaa Tahmini 26.01.2020

NBA’de gecenin maçında Philadelphia 76ers ve Los Angeles Lakers takımları 26 Ocak 2020 Pazar günü …