Anasayfa / Almanya easyCredit BBL / Niners Chemnitz – Crailsheim Merlins İddaa Tahmini 30.12.21

Niners Chemnitz – Crailsheim Merlins İddaa Tahmini 30.12.21

Almanya easyCredit BBL 14. hafta mücadelesinde Niners Chemnitz Perşembe saat 22:30’da Crailsheim Merlins ile karşlaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet ev sahibi lehine 3.5 handikap belirlemişler.

Chemnitz 12 maçın ardından hanesine 8 galibiyet yazdırabildi ve daha da önemlisi son 3 maçlarını üst üste kazanarak ne kadar formda olduklarını göstermeleri. Evlerinde ise kupa dahil 4 maçtır kaybetmiyorlar, kalelerini çok iyi koruyorlar. Bu sekansta Bayern’i yenip kupadan elerken lig maçında da Bamberg’i 12 sayı farkla yenmeyi başarmışlardı. 27 Aralık’taki son maçta ise Frankfurt deplasmanında zaman zaman zorlansalar da uzatma sonunda 78-82 ile kazanmışlardı. O maçta Susinskas 27 sayı, 3 ribaund, Atkins 18 sayı, 12 ribaund, 3 asist ve Lockett 13 sayı, 6 ribaund ile öne çıkan isimler olmuşlardı. 

Merlins cephesinde ise durumlar orta şekerli, onlar da rakipleri gibi 8 galibiyete sahipler ve son 2 maçlarını üst üste kazanarak bu deplasmana moralli geliyorlar. Ancak son 2 deplasman maçlarını da üst üste kaybettiklerinin altını çizelim, evden uzakta bu moralleri pek işe yaramayabilir yani… Önce Frankfurt’a sonra da Gottingen’e yenilmişlerdi bu deplasma maçlarında. Son olarak 26 Aralık’ta konuk ettikleri güçlü rakipleri Bayern’i 77-68 ile geçerek güzel bir sürprize imza attılar. O maçta Shorts 21 sayı, 5 ribaund, 5 asist ve Black 9 sayı, 10 ribaund ile galibiyeti getiren isimler olmuşlardı. 

Tıpkı puan sıralamasında olduğu gibi 2 denk takımın kapışmasını izleyeceğimizi tahmin ediyorum. Ancak Chemnitz evinde ne kadar formdaysa Merlins ise deplasmanda bir o kadar formsuz bu nedenle de ibre ister istemez Chemnitz’e kayıyor. Ev sahibinin son haftalarda formda olan Susinskas, Atkins, Lockett üçlüsü ile Shorts ve arkadaşlarını çok zorlayacaklarını ve taraftarları önünde kazanmalarının da sürpriz olmayacağını düşünüyorum. Ama ben yine de ev sahibi lehine açılan handikapı yanıma alarak riski azaltmayı tercih ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+3.5) – 1.51
Rexbet Oranı: MS 1 (+3.5) – 1.69
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Eurocup iddaa tahmin ve analizleri

Gran Canaria – Promitheas İddaa Tahmini 26.01.22

7DAYS EuroCup B grubu 11. hafta mücadelesinde Gran Canaria Çarşamba saat 23.00’da Promitheas ile karşılaşacak. …