Anasayfa / Almanya easyCredit BBL / Niners Chemnitz – Rostock İddaa Tahmini 17.11.23

Niners Chemnitz – Rostock İddaa Tahmini 17.11.23

Almanya easyCredit BBL 8. hafta mücadelesinde Niners Chemnitz Cuma günü saat 22:00’da Rostock ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad misafir takım lehine 9.5 handikap belirlemişler. 

Chemnitz ligin formda takımlarından birisi, sezona fırtına gibi bir giriş yaptılar ve 7 maçtan 6 tanesini kazandılar. Evlerindeki 3 maçta da bileklerini bükebilen olmadı şuana kadar. O maçlarda rakiplerine ortalamada tam 18 sayı farkla üstünlük kurduklarının da altını çizelim! Evlerindeki son 2 amçta Mitteldeutscher’i 9 sayı farkla ve Europe Cup sahnesinde ise Polonya ekibi Spojnia’yı tam 22 sayı farkla ezip geçmişlerdi. 15 Kasım’daki o son maçta tam 97 sayı üretmişler, van Beck 20 sayı, Ongwae 16 sayı, 5 ribaund, 4 asist ve Garrett 14 sayı, 5 ribaund ile öne çıkan isimler olmuşlardı. 

Rostock ise bu sezonun vasat ekiplerinden birisi. Nitekim son 4 maçlarından 3 tanesini kaybettiler ve zaten toplamda 6 maçtan da sadece 2 galibiyet çıkarabilmişlerdi… Tahmin edeceğini üzere deplasman karneleri de sıkıntılı, 3 maçlarını da kaybettiler. O maçlarda ortalama 9 sayı fark yemişlerdi rakiplerden. Son 2 deplasman maçlarında Ludwigsburg’dan 19 sayı fark yerken, Europe Cup sahnesinde konuk oldukları Fin ekibi Karhu’yu ise zorlansalar da 6 sayı farkla geçmişlerdi. 98 sayı ürettikleri 15 Kasım’daki o son maçta Goodwin 22 sayı, 10 ribaund, Alston 21 sayı ve Nelson 20 sayı, 5 ribaund, 4 asist ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi.

İki takım arasında belki kadro kalitesi anlamında ciddi farklar yok ama konu sahada oynanan basketbola gelince Chemnitz elbette rakibinden net olarak üstün ki bunu puan tablosuna da yansıtmış durumdalar zaten. Bu maçta evlerinde oynamanın avantajına da sahip olacaklar ve özellikle deplasmanlarda daha da zorlanan formsuz Rostock karşısında sürprize izin vermeyeceklerini, Van Beck, Ongwae, Garrett gibi formda silahları devreye sokara çift haneli farklarla bir net galibiyete daha imza atacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-9.5) – 1.43
Betroad Oranı: MS 1 (-9.5) – 1.55
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Turkish Airlines Euroleague iddaa tahmin ve analizleri

Alba Berlin – Zalgiris Kaunas İddaa Tahmini 05.12.23

Turkish Airlines Euroleague 12. hafta mücadelesinde Alba Berlin Salı günü saat 22:00’da Zalgiris Kaunas ile …