Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Nowitzki: “Doncic, benim 19 yaşımdaki halimden daha iyi”

Nowitzki: “Doncic, benim 19 yaşımdaki halimden daha iyi”

Dallas Mavericks ikonu Dirk Nowitzki, 19 yaşındaki Luka Doncic‘in kendisinin 19 yaşındaki halinden çok daha iyi olduğunu söyledi.

Bir radyo programına konuşan Dirk, takım arkadaşı Doncic ile birlikte çalşmaya başladığını söyledi ve kendisine Doncic’in bu yaşında, kendisinin onun yaşındayken olduğu durumdan iyi olup olmadığı sorulduğunda şu yanıtı verdi:

“Evet. Ben de biraz şut atabiliyordum ama onun gibi oyun bilgim ve saha görüşüm hiç yoktu. Daha şimdiden ikili oyunları okuyuşu, bugün Chris Paul gibi oyuncuların seviyesinde diyebilirim. DeAndre Jordan ve Dwight Powell gibi potaya iyi devrilen uzunlarımız ile birlikte onu izlemesi keyifli olacak. Savunmaları dağıtacağını düşünüyorum, merakla bekliyorum.

“İkili oyunda inanılmaz biri. Saha görüşü şimdiden inanılmaz. 19-20 yaşında birinden bunları gördüğüme inanamadım. İyi de bir şutör ve bizim için, uzun vadede harika olacak”

Bildiğiniz üzere Doncic hem Euroleague hem de Liga Endesa’nın MVP’si apoletleriyle Dallas Mavericks’e gelmişti.

Kaynak: SporxHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Lakers Nereye Kadar?

Son iki sezondur NBA yaz döneminde yaptığı hamlelerle gündeme oturan Los Angeles Lakers bu yaz …