Anasayfa / Cazoo Baskonia / Obradoiro – Cazoo Baskonia İddaa Tahmini 22.01.23

Obradoiro – Cazoo Baskonia İddaa Tahmini 22.01.23

İspanya Liga Endesa 17. hafta mücadelesinde Obradoiro Pazar günü saat 14:30’da Cazoo Baskonia ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 7.5 handikap belirlemişler. 

Obradoiro ligin play-off yarışçılarından birisi. Koç Fernandez’in öğrencileri son 4 maçtan 3 galibiyet çıkararak toplamda 8 galibiyet ulaştılar ve kendileriyle aynı durumda olan diğer 3 takımla beraber 8. sıra içinm mücadele veriyorlar. Kazansalar da kaybetseler de averaj hesaplarının devrede olabileceği bu zorlu süreçten çıkacak takım kupa biletini kapmış olacak. Evlerindeki son 3 maçlarına baktığımızda ise işlerin yolunda olduğunu görüyoruz; güçlü rakipleri Barça’yı devirip, denk rakipleri Manresa’yı yenerken, bir diğer güçlü rakip Badalona karşısında ise direnememişlerdi.

Baskonia, Endesa’da tam 8 maçlık nefis bir seri yakalamış durumda. Ancak aksine Euroleague’de ise 4 maçtır galibiyetle tanışamyorlar. Son olarak 19 Ocak’ta evlerinde olmalarına rağmen Barça’ya 7 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. Endesa’daki son maçlarında da yine evlerinde dişli rakiplerden Badalona karşısında epey zorlanmışlar, ancak 1 sayı farkla kazanabilmişlerdi. Son 3 deplasman maçlarının tamamını Euroleague’de oynamışlar, hepsini de kaybetmişlerdi… 

İki takım arasında elbette bir siklet farkı var. Baskonia sonuçta bir Euroleague takımı ve ellerinde buna göre bir bütçe ile kadro var. Ancak son haftalarda iyi sonuçlar almıyorlar ve bunun Endesa’ya da yansımasını bekliyorum artık. Oradoiro, Kupa bileti için iddiasını sürdürmek adına yakın zamanda Barça’ya yaptığı gibi Baskonia’ya da kök söktürecektir diye düşünüyorum. Scrubb kardeşler, Westermann, Blazevic, Robertson gibi silahlarla kolay pes etmeyeceklerini, kaybederken en azından handikapta kalabileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+7.5) – 1.45
intobet Oranı: MS 1 (+7.5) – 1.67
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Euroleague iddaa tahmin ve analizleri

Olympiakos – Maccabi Tel Aviv İddaa Tahmini 27.01.22

Turkish Airlines Euroleague 21. hafta mücadelesinde Olympiakos Cuma günü saat 22:30’da Maccabi Tel Aviv ile …