Anasayfa / Anadolu Efes / OGM Ormanspor – Anadolu Efes İddaa Tahmini 12.01.20

OGM Ormanspor – Anadolu Efes İddaa Tahmini 12.01.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 16.hafta mücadelesinde OGM Ormanspor Pazar saat 15:15’de Anadolu Efes ile karşılaşacak. Bets10 ev sahibinin lehine 16.5 handikap belirlemiş.

Ormanspor ligin vasat takımlarından biri. Ellerindeki kadro kalitesi bu sezon ligde play-off yapabilecek seviyede değil. Zaten şimdiye kadar sadece 4 galibiyet alabildiler ve düşme potasından da sadece 1 maç uzaktalar. Evlerinde ise oynadıkları 8 maçtan 6 tanesini kaybettiler şuana kadar. Evlerindeki son 3 maçı da üst üste kaybederken sırasıyla Tofaş’dan 18, Karşıyaka’dan 16 ve Beşiktaş’tan 8 sayı fark yemişlerdi. Kikanovic ve zaman zaman saman alevi gibi parlayan Kloof-Warren ikilisi ile direnmeye çalışıyorlar.

Anadolu Efes bu sezon sadece ligimizin değil Euroleague’in de en iyi takımlarından biri, zaten iki kulvarda da lider konumdalar şuanda. Ligimizde 15 maçtan 14 tanesini kazandılar ve deplasmanda iki kulvarda birden oynadıkları son 12 maçı da üst üste kazanarak muhteşem bir seriye imza attılar. Ligdeki son 2 deplasman maçlarını dişli rakiplere karşı oynamışlar, önce Tofaş’ı 11 sonra da Karşıyaka’yı uzatma sonunda 2 sayı farkla geçmeyi bilmişlerdi.

Ormanspor için bu maç sezonun hedef maçlarından biri değil, dolayısıyla direnç seviyelerinin düşük olacağını, çabuk kırılacaklarını düşünüyorum. Diğer taraftan Anadolu Efes önümüzdeki hafta Euroelague’de çift maç marotonuna girecek. Bu nedenle koç Ataman ağrıları bulunan ve son Barça maçında riske edilmeyen Micic’in yanında Larkin ve Simon’u da dinlendirebilir bu maçta. Bu isimlerden yoksun bile olsa Anadolu Efes çok kaliteli bir kadroya sahip ve rotasyonda süre fırsatı bulacak oyuncuların istek ve enerjiyle maça daha fazla konsantre olup asılacaklarını ve deplasmanda farklı bir galibiyete imza atmalarını bekliyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (-16.5) – 1.62
Bets10 Oranı: MS 2 (-16.5) – 1.89
Güven Endeksi: 8

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında Basket Guru

Basket Guru

Mutlaka bakın

Phoenix Suns – Dallas Mavericks İddaa Tahmini 13.08.20 (Basket Guru)

NBA‘de Batı’nın en formda takımlarından Phoenix Suns, Perşembe saat 23:00’da Dallas Mavericks ile karşılaşacak. Hem …