Anasayfa / Brooklyn Nets / Oklahoma City Thunder – Brooklyn Nets İddaa Tahmini (2) 15.03.23

Oklahoma City Thunder – Brooklyn Nets İddaa Tahmini (2) 15.03.23

NBA Batı Konferansı ekiplerinden Oklahoma City Thunder Çarşamba günü saat 03:00’da Doğu ekibi Brooklyn Nets‘i konuk edecek. Hem İddaa hem de Rexbet toplam sayı limitini 230.5 olarak açıklamışlar.

Thunder son dönemin formda ekiplerinden birisi, son 5 maçlarından 4 galibiyet çıkardılar ve bu sayede de 33 galibiyete ulaşarak play-in potasına 9. sıradan dahil oldular. Ancak onlarla aynı galibiyete sahip olan 3 takım daha var! Evlerindeki formda grafikleri ile de dikkat çektiler son dönemde. Son 3 maçlarını üst üste kazanırken bizlere yüksek tempoda, bol skorlu mücadeleler izletmişlerdi. Sırasıyla 233, 248 ve 265 sayı üretilmişti o maçlarda! Pokusevski ve Kenrich Williams dışında eksikleri yok. 

Nets ise Doğu’nun iddialı play-off takımlarından birisi. Onlar da rakipleri gibi son 5 maçtan 4 galibiyet çıkardılar ve 39 galibiyet ulaşarak play-off yarışında 5. sırada yer alıyorlar. Rakipleri ile bir diğer ortak noktaları da son dönemde sergiledikleri tempolu, hücum odaklı, yüksek skorlu mücadeleler oldu. Son 3 maçlarında sonuçlardan bağımsız olarak bizlere sırasıyla 231, 247 ve 242 sayı izletmişlerdi! Uzun süredir sakatlığı bulunan Simmons dışında eksik ya da sakat oyuncuları bulunmuyor.

İki takım da son dönemdeki 5 maçlarından 4 tanesini kazandılar ve formda olduklarını gösterdiler. Bunun yanı sıra Nets ilk 6 sıra içindeki yerini koruyup play-in oynamadan direkt play-off bileti için kazanmak isterken, Thunder ise play-in potasındaki yerini garantilemenin peşinde. Bu nedenle iki takım adına da motivasyon sebepleri var. Bu motivasyonu da son maçlarda olduğu gibi hücum performanslarına yansıtacaklarını düşünüyorum. Thunder’ın Gilgeous-Alexander’ın dönmesiyle skor potansiyelini yukarı çekeceğini, Nets’in de onlara Dinwiddie ve Bridges ile cevap verek maçı üste taşıyacağını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: ÜST (230.5) – 1.47
Rexbet Oranı: ÜST (230.5) – 1.69
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

San Antonio Spurs – Utah Jazz İddaa Tahmini (2) 30.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde San Antonio Spurs Perşembe günü saat 03:00’da Utah Jazz ile karşılaşacak. …