Anasayfa / FC Bayern Munich / Olympiakos – FC Bayern Munich İddaa Tahmini 09.03.23

Olympiakos – FC Bayern Munich İddaa Tahmini 09.03.23

Turkish Airlines Euroleague 28. hafta mücadelesinde Olympiakos Perşembe günü saat 22:00’da FC Bayern Munich ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda ev sahibinin galibiyeti durumunda toplam sayı limitini 158.5 olarak açıklamışlar. 

Olympiakos bu sezonun en güçlü şampiyonluk adaylarından birisi. Nitekim son dönemde de çok formdalar, son 5 maçlarından 4 tanesini kazandılar ve bu sayede toplamda 19 galibiyete ulaşarak tek başlarına liderlik koltuğunda oturuyorlar şuanda. Bu sezon Barış ve Dostluk Salonu’ndaki performanslarına baktığımızda ise 13 maçtan 10 tanesini galibiyetle kapattıklarını görüyoruz. Tam 5 maçtır burada taraftarları karşısında kazanıyorlar ve bu maçların son ikisinde de bizlere savunma odaklı düşük skorlu mücadeleler izlettiler, sırasıyla Efes’i 76-70 ve Barça’yı daha yeni 7 Mart’ta 77-70 ile geçmişlerdi. Koç Bartzokas tüm oyuncularını eksiksiz kullanabilecek.

Bayern ise son 2 maçını üst üste kazanarak kötü gidişe dur demeyi başarmıştı, şuanda 11 galibiyete ulaştılar. Ama tabi halen play-off potasından 3 adım uzaktalar ve işleri zor olacak kalan 7 maçta… Ayrıca bu sezon deplasman karnesi en kötü olan takımlardan biri konumundalar, 13 maçtan 10 tanesini kaybettiler evden uzakta. Son 3 maçlarını da deplasmanda üst üste kaybettiklerinin altını çizelim! Bu serideki kayıpların ikisinde bizlere düşük skorlar izlettiklerini de görmüştük, Valencia’ya 82-73 ve Barça’ya 72-70 ile kaybetmişlerdi. Harris ve Rubit’den yine faydalanamayacaklar, bunun yanında Asvel maçında forma giyemeyen Cheatham ve Lucic’in durumları ise maç saatinde belli olacak. 

İki takım arasında ciddi bir seviye farkı var. Olympiakos bu sezon makine düzeninde oynayan, en verimli, en istikrarlı takımlardan biri. Özellikle burada Barış ve Dostluk Salonu’nda dominant bir basketbol oynuyorlar, sert ve disiplinli savunmaları, kontrollü basketbolları ile rakiplere zor anlar yaşatıyorlar. Bayern de son deplasman maçlarında üst üste kayıplar yaşarken üretimde de zorlanan bir takımdı. Ama savunmadaki sertliğe aynı şekilde cevap verecek bir takım olduklarını da belirtelim. Dolayısıyla bu maçta Olympiakos galibiyeti beklerken aynı zamanda da savunma odaklı bir basketbol göreceğimizi düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 & ALT (158.5) – 1.77
Hovarda Oranı: MS 1 & ALT (158.5) – 2.10
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Toronto Raptors – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 29.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Toronto Raptors Çarşamba günü saat 02:30’da Miami Heat ile karşılaşacak. Hem …