Anasayfa / İddaa Tahminleri / Olympiakos – Panathinaikos İddaa Tahmini 11.06.22

Olympiakos – Panathinaikos İddaa Tahmini 11.06.22

Yunanistan Ligi final serisi ilk maçında Olympiakos Cumartesi saat 21:00’da Panathinaikos ile karşılalacak. İddaa misafir takım lehine 7.5 handikap belirlemişken Rexbet ise handikapı 8.5 olarak açıklamış.

Koç Bartzokas yönetiminde eski günlerine dönen Olympiakos, Euroleague’de Final Four oynama başarısı göstermenin yanı sıra ESAKE’de de normal sezonu lider olarak tamamladı ve burada final serisinde ev sahibi avantajına sahip olacaklar. Yarı final serisinde Promitheas karşısında beklendiği gibi çok rahat oynadılar ve burada, Barış ve Dostluk Salonu’ndaki iki maçta 43 ve 37 sayılık farklarla dominant performanslar sergilemişlerdi. 

Panathinaikos ise ezeli rakibinin aksine her alanda kötü bir sezon geçiriyor. Euroleague’in en kötü takımları arasında yer alan Yoncalar, normal sezonun bitirmiyle koç Priftis ile yolları ayırmış ve göreve koç Vovoras’ı getirmişti. Sonrasında ESAKE’de normal sezonu 2. sırada tamamlamışlardı. Ama asıl can sıkıcı olan yarı final serisinde Larissa gibi normal sezonu 6. sırada bitirmiş, kendi sikletlerinin çok altında olan bir takıma karşı ecel terleri dökmeleriydi. Serinin 2 deplasman maçını da kaybederek ancak 3-2 ile final bileti alabilmişlerdi. 

Olympiakos zaten kadro kalitesi ve sahada oynanan basketbol seviyesi anlamında rakibinden üstün durumda. Ayrıca onlar yarı final serisini 4 Haziran’da bitirdiler ve o günden beri dinleniyorlar. Yoncalar ise Larissa’yı ancak 3-2 ile geçebildikleri için 8 Haziran’da dinlenmeye başlayabildiler. Ayrıca iki ezeli rakibin bu sezonki son karşılaşmalarında Olympiakos Euroleague sahnesinde burada evinde 101-73 gibi ezici bir üstünlük elde etmiş, ardından 11 Nisan’da bu kez ligde Panathinaikos’un evinde karşılaşmışlar kazanan 6 sayı farkla yine Olympiakos olmuştu. Yani koç Bartzokas’ın öğrencileri psikolojik üstünlüğü de ellerinde bulunduruyorlar ve burada ateşli taraftarlarının önünde hata yapmayacaklarını, kazanırken de handikapı aşacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-7.5) – 1.47
Rexbet Oranı: MS 1 (-8.5) – 1.76
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Piratas de Quebradillas – Indios de Mayaguez İddaa Tahmini 28.06.22

Porto Riko Ligi mücadelesinde Piratas de Quebradillas Salı günü saat 03:00’da Indios de Mayaguez ile …