Anasayfa / Beşiktaş Emlakjet / Onvo Büyükçekmece – Beşiktaş Emlakjet İddaa Tahmini 13.01.23

Onvo Büyükçekmece – Beşiktaş Emlakjet İddaa Tahmini 13.01.23

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 15. hafta mücadelesinde Onvo Büyükçekmece Cuma günü saat 19:00’da Beşiktaş Emlakjet ile karşılaşacka. Hem İddaa hem de intobet ev sahibinin limitini 83.5 olarak açıklamışlar.

Büyükçekmece ligin alt sıra ekiplerinden birisi. Yakaladıkları bir seri sayesinde düşme potasından kurtulmuşlardı ama son 4 maçlarından 3 tanesini kaybederek sadece 4 galibiyette kaldılar, düşme potasından da 1 galibiyet uzaktalar ve tehlikeli sularda yüzmeye devam ediyorlar. Bununla beraber son 3 maçlarından ikisine baktığımızda sonuçlardan bağımsız olarak hücumda toparlandıklarını gördük. Bu 2 deplasman maçında Konyaspor’a 85 ve Karşıyaka’ya tam 102 sayı göndermişlerdi. 

Beşiktaş ise şuana kadar sadece 3 galibiyet toplayabildi ve Manisa ile beraber düşme potasında yer alıyorlar. Koç Milicic’in göreve gelmesiyle yeniden yapılanmaya ve toparlanmaya çalışıyorlar ama hem oyun kurucu pozisyonundaki sorunlar hem de oyuncuların yeni sisteme henüz adapte olamaması onları özellikle zorluyor. Şimdi 3 genç oyuncu Samet, Oğuzhan ve Kerem’in de takıma dönmeleriyle tekrar bir adaptasyon sorunu olacaktır. Son 5 maçlarından 4 tanesinde savunma probleminin net olarak skora yansımasını görmüştük, sırasıyla 99, 97, 84 ve 88 sayı görmüşlerdi potalarında.

İki takım arasında aslında kağıt üstünde öyle önemli farklar yok. Ama Büyükçekmece son dönemde çok daha formda ve diri olan, daha pozitif basketbol oynayan taraf. Yine de Beşiktaş gibi galibiyete aç ve her an reaksiyon göstermesi beklenen bir rakibe karşı taraf bahsi bana güven vermiyor. Bunun yerine siyah beyazlıların savunma problemlerini, Büyükçekmece’nin de Crawford, Harris, Weber gibi etkili yabancıların yanına Can Maxim’i x-faktör koymaya başladığını dikkate alarak tercihimi ev sahibinin baremine göre üst seçeneğinden yana kullanacağım. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (83.5) – 1.58
intobet Oranı: EvSahibi ÜST (83.5) – 2.25
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Bnei Herzliya – Galil Elyon İddaa Tahmini 30.01.23

İsrail Winner Ligi 15. hafta mücadelesinde Bnei Herzliya Pazartesi günü saat 20:45’de Galil Elyon ile …