Anasayfa / NBA / Orlando Magic – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini (2) 21.01.23

Orlando Magic – New Orleans Pelicans İddaa Tahmini (2) 21.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Orlando Magic, cumayı cumartesiye bağlayan gece 03:00’te New Orleans Pelicans ile Amway Center’da karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu maçın handikapını ev sahibi takım lehine 3.5 olarak belirlemiş. 

Son 5 maçını deplasmanda oynayan ve bu maçların sadece ikisini kazanabilen Orlando ekibi son iki maçında ise önce Utah’a son anlarda, ardından Denver’a son topta kaybetmişti. Genç oyunculardan kurulu ekibin son derece potansiyelli olduğunu düşünüyorum. Sezona kötü başlangıç yapmalarının ardından sonra çok değerli bir basketbol oynadılar ve şu anlarda da rakipleri için kolay lokma olmamaya devam ediyorlar.

Bu sezon alışılan New Orleans Pelicans görüntüsünden son derece uzak olan ekip son 7 maçında 5. mağlubiyetini aldı. Miami’yi konuk ettikleri maçta 18 top kaybı haricinde ekstrem bir problem yaşamasalar da skor üretebilecek kaliteli oyuncu yoksunluğunun bir kez daha oyuna yansıdığını gördük. En azından Zion Williamson’ın bu takımda olup skorer yönüyle oyuna etki edişine bile fazlasıyla ihtiyaç duyulmakta.

Orlando Magic şu an 16-28’lik derecesiyle hem ligin en altına hem de play-in tarafına uzak durmakta. Ama oynadıkları basketbolun son derece olgun ve başarılı olduğunu düşünüyorum. Bu gece Franz Wagner’ın oynayıp oynamayacağı onlar için önem taşımakta. Son dönemde Zion’ın yokluğunda form grafiği bir hayli düşen New Orleans için olumlu cümleleri söylemek pek kolay değil. Bu gece tercihim ev sahibinden yana olacak.

Eksikler:

Orlando: Franz Wagner, Jonathan Isaac
New Orleans: Herbert Jones, Naji Marshall, Brandon Ingram, Zion Williamson

İddaa Oranı: MS 1 (+3.5) – 1.49
intobet Oranı: MS 1 (+3.5) – 1.67
Güven Endeksi: 7

 


Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Memphis Grizzlies – Toronto Raptors İddaa Tahmini 06.02.23

NBA normal sezon mücadelesinde Memphis Grizzlies, pazarı pazartesiye bağlayan gece saat 02:00’de Toronto Raptors ile FedEx Forum’da …