Anasayfa / NBA / Philadelphia 76ers – Brooklyn Nets İddaa Tahmini 12.10.21

Philadelphia 76ers – Brooklyn Nets İddaa Tahmini 12.10.21

NBA sezon öncesi hazırlık maçında doğu konferansının iki güçlü takımı Philadelphia 76ers ve Brooklyn Nets Salı sabaha karşı 03:00’da Wells Fargo Center’da karşılaşacak. İddaa bu karşılaşmada deplasman takımının galibiyetine 1.25, bets10 ise 1.38 oran belirlemiş.

Philadlphia 76ers için hazırlık dönemi Ben Simmons olmadan başladı ve öyle devam edecek görünüyor. Yıldız gardın yokluğunda ilk maçlarında Toronto Raptors karşısında deplasmanda oldukça zorlandılar. Takımın ana top yönlendiricisi olarak Shake Milton ve Tyrese Maxey’nin üzerinde büyük sorumluluk var. İki hazırlık maçı sonunda Isaiah Joe formuyla normal sezon rotasyonunu zorlayacağını gösterdi. Yayın gerisinden geride kalan iki karşılaşmada %47.5 yüksek bir isabet yüzdesi yakaladılar. Andre Drummond ve Joel Embiid gibi güçlü pota altı silahlarına sahipler.

Brooklyn Nets ise ligin en geniş kadrolarından birine sahip ve bunun avantajını iki hazırlık maçında da kullandılar. Lakers ve Bucks karşısında kazanırken geçen sezonun büyük bölümünde olduğu gibi ligin en iyi hücum eden takımı oldular. Hücumları daha çok birebirler üzerinden sonuçlandırmayı tercih ediyorlar. Son maçlarında Kevin Durant ve James Harden ikilisi ilk kez süre alırken takımın üçüncü yıldızı Kyrie Irving aşı olmayı istemediği için kadroda yer almadı. Yıldız oyuncu aşı konusundaki bu tavrını değiştirmezse normal sezonda iç saha maçlarında oynayamayacak.

76ers Ben Simmons’ın yokluğunda ligin en çok top kaybeden altı takımından biri oldu. Kısa rotasyonunda önemli şutörler olmasına karşın topa yön verecek ana oyuncuyu henüz bulamadılar. Shake Milton ve Tyrese Maxey bu görev için en büyük iki aday olsa da güvenilmezler. Brooklyn Nets ise rakibine oranla daha oturmuş ve dengeli bir takım görüntüsünde. İki maç sonunda takım savunmasında da iyi iş ortaya çıkardılar. Deplasmanda Sixers karşısında kazanmaya yakın taraf olduklarını düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 2 – 1.25

Bets10 Oranı: MS 2 – 1.38

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

Philadelphia 76ers: Ben Simmons, Shake Milton, Mathisse Thybulle

Brooklyn Nets: Devontae Cacok, Kyrie IrvingHakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Chicago Bulls – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 16.10.21

NBA sezon öncesi hazırlık maçında Chicago Bulls cumartesi sabaha karşı 03:00’da United Center’da Memphis Grizzlies …