Anasayfa / ING Türkiye Basketbol Süper Ligi / Pınar Karşıyaka’da Koçluk İçin Ana Hedef Belli Oldu

Pınar Karşıyaka’da Koçluk İçin Ana Hedef Belli Oldu

Pınar Karşıyaka'da Koçluk için Ana Hedef Belli Oldu
Pınar Karşıyaka’da Koçluk için Ana Hedef Belli Oldu

Bu sezon yaşadıkları ekonomik problemlere ve mütevazi kadrolarına rağmen Şampiyonlar Ligi’nde beklentilerin üstüne çıkmayı başaran Pınar Karşıyaka, Türkiye Basketbol Süper Ligi‘nde ise düşme potasından ligin ikinci bölümünde kurtulmayı başarmış ve play-off yarışının da dışında kalmıştı.

Yeni Koç Geliyor

Transfer döneminde tüm yabancı oyuncularını değiştireceklerini ileten İzmir temsilcisinin yönetimi aynı zamanda koç Trifunovic ile de yolların ayrılacağını belirtmişti. Bu süreçte elbette listelerinde bir çok yerli ve yabancı aday var. Bu isimlerin ilki ve belki de en önemlisi koç Sarıca ancak tecrübeli koçun Beşiktaş ile devam eden bir kontratının bulunması olası kulüp ve koçun olası bir yeniden buluşmayı gerçekleştirmesini engelliyor. Listenin tepesinde yer alan bir diğer önemli isim ise yine yerli bir koç.

Almanya’da Zorlandı

Tofaş’ın yeniden yapılanma döneminde takımın başında olan ve mütevazi bir kadroyla takımı play-offa taşımayı başaran ülkemizin gelecek vaadeden koçlarından biri olan 42 yaşındaki Ahmet Çakı, sonrasında Anadolu Efes’in başına geçerek ateşten gömlek giymiş ve burada da Cumhurbaşkanlığı Kupası, normal sezon liderliği ve Lig Finali gibi önemli başarılara imza atmıştı. Sonrasında ise Almanya’nın önemli takımlarından Alba Berlin ile kontrat imzalamıştı. Ancak burada EuroCup’a Top 16 bölümünde veda etmişler ve BBL’de de ilk 3 sıradan uzak kalmışlardı. Bu nedenle Alman ekibi sezon sonunu beklemeden koç ile yollarını ayırdı ve koç Çakı da Mayıs 2017’den bu yana takım çalıştırmıyordu. Sınırlı bütçelerle, doğru ve sistemli bir yapılanmayla başarılı olabileceğini daha önce Tofaş’da göstermişti. Yönetimin tam desteğini alarak enerjik ve ıssıran bir takım yaratıp taraftarı da arkasına alabilirse yeni bir koç Sarıca-Karşıyaka başarı hikayesi yaratabilirler.

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Türk Telekom – Anadolu Efes İddaa Tahmini 15.03.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Türk Telekom Pazar saat 17:30’da Anadolu Efes ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir