Anasayfa / 2025 FIBA EuroBasket / Portekiz – Bulgaristan İddaa Tahmini 10.11.22

Portekiz – Bulgaristan İddaa Tahmini 10.11.22

2025 FIBA Eurobasket ön elemesi F grubu 3. maçında Portekiz Perşembe günü saat 22:00’da Bulgaristan ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet misafir takım lehine 6.5 handikap belirlemişler.

Portekiz kıtanın son yıllarda yükselişe geçmeye çalışan ekiplerinden birisi ki nitekim bu sezona Benfica da çok iyi başladı kulüpler düzeyinde. Bu gruptaki ilk 2 maçlarını kazanarak da iddialı olduklarını kanıtladılar. Ağustos ayındaki ilk 2 maçlarında deplasmanda Romanya’yı 16 sayı farkla ve içerde Kıbrıs’ı tam 33 sayı farkla geçtiler. Elbette o maçlarda takımın yıldızı olan NBA patentli Queta’dan faydalanamayacak olmaları büyük eksik ama yine de Travante Williams, Queiroz, Ventura, Brito gibi silahlarla tehlikeli bir takım olduklarını belirtelim.

Ağustos’daki ilk 2 maçında Kıbrıs’ı içerde 33 sayı farkla geçen, ikinci maçta da yine evlerinde Romanya’yı 12 sayı farkla geçen Bulgaristan’da ise takımın iki önemli yıldızı Vezenkov ile Bost bu maçta forma giyemeyecekler. Onların forma giydiği Eurobasket’de bile gruptan çıkamadıklarını, sınıfta kaldıklarını düşününce onlar olmadan ne kadar vasat bir takım olduklarını söylemeye gerek yok. Bu maçta da ellerindeki en önemli kozları Kravish ve Kostov olacak. 

İki takım arasında aslında ciddi farklar yok. Ama Bulgaristan’ın Vezenkov ile Bost’dan yoksun olduğunda çok vasat bir takıma dönüştüğü bir gerçek. Portekiz ise Queta’dan yoksunken de tehlikeli bir takım. Grup liderliği konusunda yani eleme gruplarına direkt katılma konusunda hayati önem taşıyan bu maçta sürprize izin vermeyeceklerini, rakibi Vezenkov ve Bost’dan yoksun yakalamışken handikapı da geçerek averaj konusunda da kendilerine avantaj sağlayacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.47
Rexbet Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.65
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Aliağa Petkim Spor – Manisa BBSK İddaa Tahmini 05.12.22

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 9. hafta mücadelesinde Aliağa Petkim Spor Pazartesi günü saat 19:00’da …