Anasayfa / Boston Celtics / Portland Trail Blazers – Boston Celtics İddaa Tahmini (2) 18.03.23

Portland Trail Blazers – Boston Celtics İddaa Tahmini (2) 18.03.23

NBA Batı ekiplerinden Portland Trail Blazers Cumartesi günü saat 05:00’da Boston Celtics ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet ev sahibi lehine 3.5 handikap belirlemişler.

Blazers, son dönemin formsuz ekiplerinden birisi. Üst üste 4 maçlarını da kaybettiler ve 31 galibiyette kalarak 13. sırada yer buldular, play-in potası ile aralarındaki fark 3 galibiyete çıkmış durumda! Evlerindeki performanslarına baktığımızda ise son 2 maçlarında önce denk rakiplerinden Pelicans’a 11 sayı farkla sonra da Doğu’nun flaş ekiplerinden Knicks’e direnemeden 16 sayı farkla kaybetmişlerdi… Hem Grant hem de Lillard’ın durumu maç saatinde belli olacak. Hatta takımın play-in şansının matematiksel olarak kalmaması durumunda Lillard’ın operasyon geçirmesi bekleniyor. 

Boston ise Doğu’nun zirve takımlarından birisi. Son 4 maçlarından 3 tanesini kazanarak 48 galibiyete ulaştılar ve lider Bucks’dan sadece 2 galibiyet gerideler, takiplerini ve iddialarını sürdürüyorlar. Deplasmandaki son 3 maçlarına baktığımızda ikisinden galibiyet çıkardıklarını görebiliyoruz. Önce Hawks’ı 9 son olarak da Wolves’u beklenenden fazla zorlansalar da sürprize izin vermeden 2 sayı ile geçmeyi bilmişlerdi. Pritchard, Robert Williams, Gallinari’den yine faydalanamayacaklar, Brogdon ile Smart’ın durumları ise maç saatinde belli olacak. 

İki takım arasında elbette net bir kalite ve seviye farkı var. Boston, halen Doğu’da zirve yarışında olan bir ekip ve artık Batı’daki play-in yarışından 3 adım uzaklaşmış, havlu atmaya hazırlanan formsuz Portland’a deplasmanda da olsa darbeyi indireceklerini düşünüyorum. Smart ile Brogdon’un durumları net değil ama onlar oynamasalar bile Brown, Tatum, White, Horford gibi silahlarla Portland engelini aşacaklarını tahmin ediyorum. Nitekim 9 Mart’taki son karşılaşmalarında ev sahibi avantajını da iyi kullanarak tam 22 sayı farkla eze eze kazanmışlardı. 

İddaa Oranı: MS 2 (-3.5) – 1.45
Rexbet Oranı: MS 2 (-3.5) – 1.64
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

San Antonio Spurs – Utah Jazz İddaa Tahmini (2) 30.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde San Antonio Spurs Perşembe günü saat 03:00’da Utah Jazz ile karşılaşacak. …