Anasayfa / NBA / Portland Trail Blazers – Denver Nuggets İddaa Tahmini (2) 09.12.22

Portland Trail Blazers – Denver Nuggets İddaa Tahmini (2) 09.12.22

NBA normal sezon mücadelesinde Portland Trail Blazers, cuma sabaha karşı saat 06:00’da Denver Nuggets ile Moda Center’da karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu maçın handikapını ev sahibi ekip lehine 2.5 olarak belirlemiş.

Portland Trail Blazers 7 maç aradan sonra takıma dönen lideri Damian Lillard’ın 32 dakikada ürettiği 21 sayıyla birlikte Indiana’yı 116-100 mağlup etmeyi başardı. Yine 15 maçlık ligin uzun bir periyodunu kaçıran Keon Johnson’ın da bugün takıma geri dönmesi bekleniyor ki rotasyon adına son derece önemli bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz. Şu an için 13-11’lik bir dereceye sahip olan ekip sezona çok iyi başlamıştı. Lillard’sız 7 maçta sadece 2 galibiyet aldıktan sonra tekrar ayağa kalkmalarını bekliyorum.

Denver Nuggets ise Atlanta ve New Orleans mağlubiyetlerinin ardından Dallas’ı konuk ettiği mücadeleden de 116-115’lik bir mağlubiyetle ayrıldı. Bir kez daha tutukluluk yaşayan ekibin hâlâ kendi çizgisinden uzak olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar Nikola Jokic bir tık daha iyi oynamaya başlasa da Micheal Porter’ın yokluğu onların elini net bir derecede zayıflatıyor. Son üç maçı da kazanabilecek bir seviyedelerdi ama üçte sıfır çekmelerinin en büyük sebebinin de bu olduğunu düşünüyorum.

Denk güçlerin mücadelesinde sabaha karşı oynanacak maçta Portland’ın iyi bir mücadele çıkarmasını bekliyorum. İki takımı da kefelere koyacak olursak terazi dengede kalabilir fakat sezona daha iyi başlayan ve Lillard’a geri kavuşan Portland burun farkıyla ön plana çıkıyor. Denver Nuggets ekibi ise hâlâ tam ritminde olmamasına rağmen 14-10’luk derecesiyle ne kadar güçlü bir kimliğe sahip olduğunu kanıtlıyor. Ama tercihim bugün ev sahibi ekipten yana olacak.

Eksikler:

Portland: Nassir Little, Gary Payton
Denver: Micheal Porter Jr.

İddaa Oranı: MS 1 (+2.5) – 1.52
intobet Oranı: MS 1 (+2.5) – 1.70
Güven Endeksi: 7

 


Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Oklahoma City Thunder – Golden State Warriors İddaa Tahmini 31.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Oklahoma City Thunder, pazartesiyi salıya bağlayan gece saat 04:00’te Golden State Warriors …