Anasayfa / NBA / Portland Trail Blazers – Phoenix Suns İddaa Tahmini 15.08.21

Portland Trail Blazers – Phoenix Suns İddaa Tahmini 15.08.21

NBA Yaz Ligi’nde Phoenix Suns pazar sabaha karşı 04:00’da Portland Trail Blazers ile karşılaşacak. İddaa ve bets10 bu karşılaşma için Suns lehine +7.5 sayılık handikap belirlemiş.

Phoenix Suns Yaz Ligi’nde oynadığı son karşılaşmada Denver Nuggets’ı 90-84 yenerek üçüncü maçında ilk galibiyetini aldı. Geride kalan üç karşılaşmada geçen yılın çaylağı Jalen Smith ve Alman Ligi’nin MVP’si Jaleen Smith öne çıkan isimler oldular. Üç maç sonunda %32 saha içi isabetiyle yaz liginin en verimsiz hücum eden takımı konumundalar. Sadece savunmada çok aksayan Denver Nuggets karşısında 80 sayı barajını aşmayı başardılar. Lakers ve Utah karşısında 75 sayıyı dahi bulamadılar.

Portland Trail Blazers son maçında Indiana Pacers’a 97-64 yenilerek ağır bir mağlubiyet aldı. Geride kalan üç karşılaşmada Antonio Blakeney takımın en istikrarlı ismi olarak dikkat çekti. Burada Emmanuel Mudiay, Michael Beasley ve Kenneth Faried gibi veteran isimlerle yer alıyorlar. Geride kalan maçlarda C.J. Elleby gösterdiği performansla hayal kırıklığı yaratan isimlerin başında yer aldı. Mudiay gibi tecrübeli bir garda sahip olmalarına rağmen maç başına 17.5 top kaybı yapıyorlar.

Portland Trail Blazers rakibi Phoenix Suns’a nazaran daha tecrübeli bir kadroya sahip. Fakat şu ana kadar Mudiay dışındaki veteran oyunculardan fazla verim alamadılar. Son maçlarında Indiana Pacers karşısında 33 sayı farkla mağlup oldular. Çok fazla top kaybı yapıyorlar. Phoenix Suns ise sınırlı bir kadroya sahip olmasına karşın disiplinli bir basketbol oynuyor. Kaybettikleri iki karşılaşmayı da yakın skorlarla yitirdiler. Blazers karşısında lehlerine açılan handikaba güveniyorum.

İddaa Oranı: MS 1 (h:+7.5) – 1.61

Bets10 Oranı: MS 1 (h:+7.5) – 1.91

Güven Endeksi: 7Hakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Golden State Warriors – Los Angeles Lakers İddaa Tahmini 18.08.21

NBA Yaz Ligi mücadelesinde Golden State Warriors Çarşamba saat 02:00’da Los Angeles Lakers ile karşılaşacak. …