Anasayfa / 2022 FIBA AmeriCup / Porto Riko – Dominik Cumhuriyeti İddaa Tahmini 03.09.22

Porto Riko – Dominik Cumhuriyeti İddaa Tahmini 03.09.22

Brezilya’da düzenlenen 2022 FIBA AmeriCup B grubu ilk maçında Porto Riko Cumartesi günü saat 17:10’da Dominik Cumhuriyeti ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad toplam sayı limitini 154.5 olarak açıklamışlar.

Porto Riko turnuvadaki bir çok rakibinin aksine ideale yakın bir kadroyla geldi diyebiliriz. Conditt, Stephen Thompson, Reyes, Ortiz, Mojica ve Waters kadronun değerli parçaları. Özetle koç Colon Santiago’nun elinin kuvvetli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu kadro ile çıktıkları Dünya Kupası elemelerindeki 2 maçta da düşük tempoda, savunma odaklı performanslar sergilemişler, Brezilya’yı 75-72 ile geçerken Uruguay’a ise 78-70 ile kaybetmişlerdi. 

Dominik de rakibi gibi ideale yakın bir kadroyla turnuvaya katılan ülkelerden birisi. Koç Lopez’in elinde Rojas, Feliz, Karşıyaka’nın yeni uzunu Delgado ve Nunez gibi değerli silahlar var. Dünya Kupası elemelerinde Ağustos sonunda oynadıkları maçlarda Liz, Vargas ve Duarte gibi yıldız isimler de kadrodaydı ama buna rağmen yine savunma odaklı basketbollarından vazgeçmemişler, Panama’yı 70-61 ile geçerken ezeli rakipleri Venezüela’ya ise yine düşük skorlu bir mücadelenin ardından 76-72 ile kaybetmişlerdi. 

İki takım arasında ciddi farklar olduğunu düşünmüyorum. Kağıt üstünde denk güçleri kapışmasını izleyeceğiz. Elbette tam kadro gelmiyorlar buraya ama iki takım da diğer rakiplerinin aksine ideale daha yakın kadrolara sahipler. Dünya Kupası elemelerinde bizlere izlettikleri gibi yine savunma odaklı, düşük tempoda bir yarı saha basketbolu bekliyorum. Hatta karşılıklı olarak 75 bareminin altında kalmaları beni şaşırtmaz. Bu nedenle de tercihimi toplam baremden alt seçeneğinden yana kullanacağım. 

İddaa Oranı: ALT (154.5) – 1.52
Betroad Oranı: ALT (154.5) – 1.70
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa LNB Pro A iddaa tahmin ve analizleri

AS Monaco – Roanne İddaa Tahmini 02.10.22

Fransa Betclic ELITE Pro A 3. hafta mücadelesinde AS Monaco Pazar günü saat 18:00’da Roanne …