Güncel
Anasayfa / Bahçeşehir Koleji / Quino Colom: “EuroLeague İçin Bahçeşehir Koleji’ndeyim”

Quino Colom: “EuroLeague İçin Bahçeşehir Koleji’ndeyim”

Bahçeşehir Koleji’nin bu sezonki en önemli eklemelerinden Quino Colom, kulübünün imza töreninde soruları yanıtladı.

Bahçeşehir Koleji’ni seçme nedenlerinden bahseden Quino Colom, “Öncelikle burası hedefleri olan, büyümek isteyen, hırslı bir kulüp. Beni gerçekten istiyorlardı. Oyunumu oynayabileceğim, kendimi başka bir ülkede gösterebileceğim bir yer olduğunu düşünüyorum. Burada da Rusya’daki performansımı göstereceğimi umuyorum.” ifadelerini kullandı.

Dünya Şampiyonası Elemeleri nedeniyle takımıyla fazla zaman geçiremeyen İspanyol yıldız, sezon önü hazırlıklarını değerlendirdi:

“Daha yeni geldim ama takım arkadaşlarımla ilişkilerim iyi. Ama birbirimize alışmak için yine de bir zamana ihtiyacımız var. Bunu da yaptıktan sonra kulübün hedefleri için yola çıkacağız.”

Bahçeşehir Koleji’nin kurduğu iddialı kadro ve oluşan beklentiler hakkında konuşan Colom’un ifadeleri şu şekilde oldu:

“Bahçeşehir gelecek yıl Avrupa’da olmak istiyor. Gerçekten hırslı bir kulüp. Kadro olarak bizim de hedefimiz bu.”

“Türkçe bilmediğim için medyanın bu kadrodan beklentilerini bilmiyorum. Ama bence kalitemizle, çabamızla ve tecrübemizle bu beklentileri karşılayabilecek bir kadroya sahibiz. Başarılı olacağımızı umuyorum.”

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligiyle birlikte Avrupa’nın en büyük üç liginde de forma giymiş olacağını dile getiren Colom, “Türkiye’de oynamamla birlikte Rusya ve İspanya’yla birlikte Avrupa’daki en iyi üç ligde de oynamış olacağımı düşünüyorum. BSL’de oynayacağım için heyecanlıyım.” şeklinde konuştu.

EuroLeague hedefi hakkında değerlendirmelerde bulunan İspanyol yıldız, bu hedef nedeniyle burada olduğunu dile getirdi:

“Yakın zamanda EuroLeague’de oynayacağımızı umuyorum. Bu nedenle buradayım. Bu nedenle bu projeye güveniyorum. Olabildiğince kısa sürede bunu başarabileceğimizi düşünüyorum.”

Kaynak: EurohoopsHakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

İspanya – Türkiye İddaa Tahmini 04.08.19

FIBA U18 Avrupa Şampiyonası final maçında İspanya Pazar saat 21:15’de Türkiye ile karşılaşacak. İddaa bu …