Anasayfa / Amerika Şampiyonlar Ligi / Real Esteli – Quimsa İddaa Tahmini 07.03.23

Real Esteli – Quimsa İddaa Tahmini 07.03.23

FIBA Amerika Şampiyonlar Ligi çeyrek final serisi ilk maçında Real Esteli Salı günü saat 04:00’da Quimsa ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 toplam sayı limitini 163.5 olarak açıklamışlar.

Nikaragua takımı bu turnuvadaki son 5 maçında sonuçlardan bağımsız olarak bizlere yüksek tempoda, bol skorlu mücadeler izlettiler. Bu maçlardan 3 tanesini kazandıklarına göre işler yolunda diyebiliriz. 5 maçın tamamında en düşük üretilen 181, en çok üretilen 202 sayıydı. Son olarak güçlü rakipleri Libertadores’i konuk etmişler ve 90-101’lik skorla kazanmayı bilmişlerdi. O son maçta De Jesus 23 sayı, Davon Jefferson 21 sayı, 11 ribaund ve Thomas Robinson 17 sayı, 11 ribaund ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi. 

Arjantin ekibi ise kendi liginde 26 maçtan topladığı 18 galibiyetle kendisine 5. sırada yer buldu. Ayrıca son 4 maçlarından 3 tanesini kazandıklarını ve formda olduklarını da belirtelim. Son 2 resmi maçlarında bizlere 189 ve 166 sayı izletmişlerdi. Özellikle skor üretimi konusunda ne kadar yüksek potansiyelli bir takım olduklarını, tempoyu da sevdiklerini göstermiş oldular. Brandon Robinson ile Eric Anderson gibi iki etkili yabancının da yardımıyla bu seviyede her takıma kafa tutacak konumdalar. 

İki takım arasında elbette bir siklet farkı var. Esteli her ne kadar iyi sonuçlar alıp buraya kadar gelmeyi başarmış olsa da Arjantin’in özellikle yerli rotasyonundan aldığı verime cevap verebilecek konumda değiller ki liglerinde çok iyi hazırlanan bir Quimsa var. Her takım onları yenmeye çalıştı, her takım onlara direndi ve direnmeye devam ediyor. Bu da onları Şampiyonlar Ligi maçlarına çok iyi hazırlıyor. İki takımın da elinde Jefferson ve Thomas Robinson ile Brandon Robinson ve Eric Anderson gibi silahlar var. Bu isimlerin liderliğinde de karşlıklı olarak 80 baremini aşabileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: ÜST (163.5) – 1.52
Best10 Oranı: ÜST (163.5) – 1.68
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Toronto Raptors – Detroit Pistons İddaa Tahmini (2) 25.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Toronto Raptors Cumartesi günü saat 02:30’da Detroit Pistons ile karşılaşacak. Hem …