Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Real Madrid Ayon ile Burgos’u Geçti

Real Madrid Ayon ile Burgos’u Geçti

Son Euroleague ve Liga Endesa şampiyonu Real Madrid yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor. Liga Endesa ekiplerinden Burgos ile karşılaşan koç Laso’nun ekibi Meksikalı uzun Gustavo Ayon’un liderliğinde 98-85 ile rahat bir galibiyete imza attılar.

İlk çeyrekte Real Madrid’in 24-20 üstünlüğü vardı ve Beyazların 3 oyuncusu Prepelic (7), Ayon (7) ve Randolph (8) toplamda 22 sayı bularak Burgos’dan fazla skor ürettiler. İkinci çeyrekte ise pota altında Ayon ve Deck ile daha etkili olmaya başlayan Real Madrid farkı da açtı ve soyunma odasına 44-34 üstünlükle girdi. 3.çeyrekte ise Burgos geri dönüşe imza attı. Rudy, Reyes, Thompkins ve Kuzmic gibi önemli eksiklerin de etkisiyle rotasyona gittiğinde sorun yaşayan Madrid karşısında 71-70 üstünlüğü yakaladılar 3.çeyreğin sonunda. Son çeyrekte ise Carroll ve Llull hücumda Tavares de savunmada varlıklarını hissettirence Real adına işler kolaylaştı ve farkı çit hanelere çıkararak kazandılar.

İşte maçın istatistikleri:

SAN PABLO BURGOS 85 (20 + 22 + 29 + 14): Fitipaldo (10), Frazier (3), Radoncic (0), Thompson (15) and Huskic (10), Aguilar (0), Barrera (6), Vega (5), Alonso (0), Valge (3), López (13), Cancar (12), Jaramaz (8).
REAL MADRID 98 (24 + 24 + 22 + 28): Campazzo (7), Prepelic (9), Yusta (4), Randolph (10) and Ayón (21), Causeur (4), Pantzar (-), Carroll (14), Tavares (6), Llull ( 5), Deck (12), Taylor (6).Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 19.06.19

Çarşamba programında Avupa liglerinde zorlu final serilerindeki maçlar devam ediyor olacak ve bizleri birbirinden keyifli …