Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Real Madrid’de çifte şampiyonluğun bedeli: 30 milyon euro zarar

Real Madrid’de çifte şampiyonluğun bedeli: 30 milyon euro zarar

Geçen sezon hem Euroleague hem de Liga Endesa şampiyonluğuna ulaşan Real Madrid, 2016-2017’ye göre %30 daha fazla, yani 28.9 milyon Euro zarar etti ve bu kulüp tarihindeki en çok zarar edilen sezon oldu.

Bu miktar, Real Madrid’in Euroleague’i kazandığı ve daha sonra 5 milyon Euro primlerin ödenmesi nedeniyle 27.9 milyon Euro zarar ettiği 2014-2015 sezonundan bile daha yüksek.

O zamandan bu yana, zarar sayıları Barcelona’da da olduğu gibi 22 ile 24 milyon Euro arasında dalgalandı.

Geçen sezon EuroLeague şampiyonluğu dolayısıyla teknik ekip ve oyunculara 6.6 milyon euro prim dağıtan Real Madrid, basketbolculara ve idari personele toplamda 35.7 milyon Euro harcadı. Genel toplamda ise, işletme giderleri bir önceki yıla göre yaklaşık 10 milyon Euro daha fazla, yani 44.3 milyon Euro oldu.

Real Madrid, geçen sezon 15.5 milyon Euro gelir sağlarken bu gelirlerin içerisinde NBA’e giden Luka Doncic’in 1.9 milyon Euro değerindeki bonservis bedeli de var.

Real Madrid’in 2018-2019 sezonunda da 28.9 milyon Euro zarar etmesi bekleniyor.

Kaynak: Palco23Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 19.06.19

Çarşamba programında Avupa liglerinde zorlu final serilerindeki maçlar devam ediyor olacak ve bizleri birbirinden keyifli …