Anasayfa / Basket Napoli / Reggio Emilia – Napoli İddaa Tahmini 12.03.23

Reggio Emilia – Napoli İddaa Tahmini 12.03.23

İtalya Lega Basket Serie A 21. hafta mücadelesinde Reggio Emilia Pazar günü saat 20:30’da Napoli ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda misafir takım lehine 7.5 handikap belirlemişler.

Emilia ligin zayıf halkalarından birisi. 20 maçlarından sadece 5 galibiyet çıkarabildiler ve son sırada yer alıyorlar. Sezon ortasında yaptıkları koç değişikliği de işe yaramamış görünüyor. Koç Sakota’nın gelişiyle de istedikleri ritmi bulamadılar, son 4 maçlarını üst üste kaybettiler… Evlerindeki son 3 maçlarında Sassari’ye 25 ve Bologna’ya 11 sayı farkla kaybederken Milano’yu kötü döneminde yakalamışken bir sürprize imza atarak 5 sayı ile kazanmayı bilmişlerdi. Milli aradan dönüşte ise konuk ettikleri denk rakiplerinden Verona’ya 2 sayı ile yenilmişlerdi.

Napoli ise şuana kadar 7 galibiyet alabildi ve düşme potasında yer alıyor Emilia ile. Ama onların buradaki durumları sadece averajla. Çünkü kendileri gibi 3 takım daha var 7 galibiyette kalmış olan! Diğer yandan son 2 maçlarını üst üste kaybettiklerinin de altını çizelim. Hanelerine yazacağımız artı ise evlerinden uzaktaki son maçta konuk oldukları denk rakiplerinden Treviso’ya iyi direnmeleri ve sadece 3 sayı farkla yenilmeleriydi. 

Ligin alt sıralarını yakından ilgilendiren bir maç izleyeceğiz. Kağıt üstünde de sahada son dönemde oynadıkları basketbol seviyesi anlamında da denk diyebileceğimiz iki takımın mücadelesini izleyeceğiz. Emilia kaybederse son sıraya iyice gömülecek, Napoli ise kaybetmesi durumunda kendisi gibi 7 galibiyeti bulunan 3 rakipten bir adım geriye düşmüş olacak. Dolayısıyla iki takım adına da sezonun hedef maçlarından biri olacak diyebiliriz rahatlıkla. Napoli’nin deplasmanda olmasına rağmen denk rakibine kolay teslim olmaayacağını, kaybetse de handikapta kalabileceğini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+7.5) – 1.45
Hovarda Oranı: MS 2 (+7.5) – 1.68
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Toronto Raptors – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 29.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Toronto Raptors Çarşamba günü saat 02:30’da Miami Heat ile karşılaşacak. Hem …