Anasayfa / Basketbol Haber / RESMİ: Afyon Tecrübeli Oyun Kurucu ile İmzaladı

RESMİ: Afyon Tecrübeli Oyun Kurucu ile İmzaladı

Sizlere 31 Temmuz’da ilettiğim transfer ligimizin yeni takımı Afyon Belediyespor tarafından da resmi olarak açıklandı. Son olarak Muratbey Uşak‘da izlemiş olduğumuz tecrübeli oyun kurucu Earl Calloway ile anlaştılar.

Son üç sezonunu Gaziantep Basketbol, İstanbul BBSK ve Muratbey Uşak’ta geçiren 1983 doğumlu, 1.91 boyundaki deneyimli oyun kurucu geçen sezon ortalama 30.4 dk parkede kalırken, 9.4 sayı, 3.6 ribaund, 5.3 asist istatistikleri tutturmuştu.

Calloway aslında kariyeri boyunca skor yükünü sırtlayan bir isim olmadı, genelde organizasyon yönü kuvvetli bir guard. Ama gerektiğinde ve gününde olup ritmini yakaladığında da tehlikeli bir skorere dönüşebiliyor. Geçtiğimiz sezon bunu Uşak’da da zaman zaman görmüştük. Ancak bir kez daha gördük ki Uşak da olduğu gibi onu bir numaralı skor opsiyonu yapmaya çok fazla zorlarsanız, hem savunmaya artık gücü kalmıyor hem de verimi oldukça düşüyor. Afyon aynı hataya düşmeyip sürelerini de 20 dakikalarda ayarlayabilip onu dinlendirebilirse çok faydalı bir hamle yapmış olacağını söyleyebiliriz rahatlıkla.

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Türk Telekom – Anadolu Efes İddaa Tahmini 15.03.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Türk Telekom Pazar saat 17:30’da Anadolu Efes ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir