Anasayfa / Basketbol Haber / RESMİ: Banvit’in Rakibine Tanıdık Uzun

RESMİ: Banvit’in Rakibine Tanıdık Uzun

Sizlere bilgisini daha önce vermiş olduğum transfer Le Mans tarafından resmi olarak açıklandı ve geçtiğimiz sezonu Galatasaray‘da tamamlayan tecrübeli uzun Richard Hendrix ile anlaştıklarını duyurdular.

2.03 metre boyundaki 1986 doğumlu pivot, Galatasaray’ın kötü geçen sezonunda bireysel anlamda ayakta kalabilen isimlerin başında geliyordu. 15 Eurocup maçında ortalama 20.7 dakika süre alırken 10.8 sayı 7.5 ribaund 1.6 asist 1.2 topçalma 16.2 verimlilik gibi önemli istatistikler yakalamıştı. Aynı zamanda Makedon pasaportu da bulunan Birleşik Amerikalı uzun Avrupa liglerinde yerli statüsünde yer alabiliyor.

Hendrix yaşadığı sakatlıkların ve ilerleryen yaşının etkisiyle artık atletizmini ve çabukluğunu kaybetmiş durumda. Ama halen güçlü fiziği, pozisyon bilgisi ve ribaundlardaki etkinliği ile Eurocup ya da Şampiyonlar Ligi seviyesi için önemli bir parça. Ayrıca özellikle alçak post oyunlarında yıllar geçtikçe geliştirdiği pas yeteneği ile hücuma derinlik katabilen bir uzun. Süreleri 20 dakika civarında dengelenebilirse her iki pota altında da takımına değer katar. 

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

adriyatik ligi basketboltahmin.net tahmin ve analizleri

Mega Bemax – Primorska İddaa Tahmini 17.11.19

Adriyatik Ligi 7.hafta mücadelesinde Mega Bemax Pazar saat 14:00’da Primorska ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir