Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / RESMİ: Fransız Guard Yeniden Zalgiris Kaunas’ta

RESMİ: Fransız Guard Yeniden Zalgiris Kaunas’ta

Sakatlıkların da etkisiyle CSKA Moskova‘da beklentilerin altında kalan Fransız guard Leo Westermann sözleşmesi devam ediyor olmasına rağmen takımı tarafından opsiyonu kullanılmamış, serbest bırakılmıştı. Ardından hem Zalgiris Kaunas hem de Brose Bamberg ile adı geçmiş ancak somut bir gelişme olmamıştı.

Görüşmeler uzasa da sonunda koç Jasikevicius eski oyuncusunu tekrar takımda görme konusunda karar verdi ve Fransız guard Litvanya temsilcisi ile 1+1 yıllık sözleşme imzalayarak Euroleague‘e geri döndü.

Leo Westermann (1.98-1992)

VTB Lig: 13 maç 14.6 dakika 6.1 sayı %27.3 3sayı 1.3 ribaund 2.8 asist 5.8 verimlilik

Westermann koç Jasikevicius ile Zalgiris Kaunas’da önemli bir sezon geçirmiş ve bu sayede CSKA’dan forma kapmayı başarmıştı. Ancak özellikle dış şutlardaki düşük yüzdesi ve Zalgiris’in aksine burada sınırlı sürelerde parkerde kalması onu beklenen performanstan uzaklaştırdı. Şimdi kariyerini tekrar ayağa kaldıralabilmek adına koç Jasikevicius’un kanatları altına geri döndü. Wolters ve Walkup ile beraber kaliteli bir rotasyon oluşturacaklarını düşünüyorum. Ancak ilk beşte yer alması pek kolay görünmüyor bu iki oyuncunun önünde.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Fransız Uzun Euroleague Takımlarının Radarında

Bu sezon hem 7DAYS EuroCup’da hem de Liga Endesa’da beklentilerin altında kalan Unicaja Malaga pota …