Anasayfa / 7DAYS EuroCup / RESMİ: Galatasaray Eski Uşaklı Uzun ile Anlaştı

RESMİ: Galatasaray Eski Uşaklı Uzun ile Anlaştı

Galatasaray geride bıraktığımız sezon Panathinaikos‘un kadrosunda yer alan ancak rotasyonda kendisine fazla yer bulamayan Birleşik Amerikalı uzun Zach Auguste ile anlaşmaya vardı.

1993 doğumlu olan 2.08 boyundaki Auguste’un aynı zamanda Yunan pasaportu da bulunuyor.

Panathinaikos forması ile Euroleague’de sadece 14 maçta 5:48 dakika süre alırken 1.5 sayı 1.4 ribaund ortalamaları tutturabilmişti. Yunanistan Ligi’nde ise 31 maçta ortalama 11.5 dakika parkede kalabilmiş ve 6.7 sayı 4.1 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti.

Auguste, Notre Dame kolejinden mezun olduktan sonra çaylak sezonunda ülkemizde Muratbey Uşak forması ile boy göstermişti.

Genç uzun halen potansiyelini tam olarak yansıtabilmiş değil. Alçak post etkinliği, mobil bir uzun olması ve enerjisi ile aslında hem ribaundlarda hem de skor bulma konusunda önemli bir silah. Ancak mental olarak biraz erken pes etmiş ve erken yükselmiş bir oyuncu. Kolej kariyerinde çok çalışkan bir isim olmasına rağmen özellikle Panathinaikos’ta kendisine verilen fırsatı değerlendirememesinin temel nedeni de hazır olduğunu düşünmesiydi, halbuki daha gidecek çok yolu var. Auguste öncelikle çok güçlü bir oyuncu ve her iki pota altında da fiziksel temastan kaçmayan aksine savaşmayı seven bir uzun. İşin savunma tarafında fiziğinin yanında iyi zamanlaması ile blok tehditi de oluştuyor, çemberi koruyan bir pivot. Aslında temel olarak top tekniği, dribbling yapıp yüzü dönük de potaya gidebilen bir uzun ama işte bunu bir üst seviye için geliştiremedi, kolejdeki durumunun yeterli olduğunu düşünüyor. Aynı durum sırtı dönük oyunlarda bir adım geriye çekip kullandığı şut için de geçerli.

Özetle Galatasaray oldukça yetenekli ve potansiyelli bir pota altı oyuncusu aldı. Ancak artık mental olarak acele etmemesi gerektiğini kabul edip, kendini koç Erdoğan’ın ellerine bırakıp gelişimine odaklanması gerekiyor. Oyun içinde de aynı aceleciliğe sahip olduğu için mevcut olduğu yeteneklere rağmen sonuca erken gitmeye çalışması onu hata yapmaya itiyor. Biraz daha sabırlı olabilirse halen bir üst seviyeye çıkabilecek potansiyele sahip, onu tekrar Euroleague’de bu kez daha hazır olarak görebiliriz.

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Türk Telekom – Anadolu Efes İddaa Tahmini 15.03.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Türk Telekom Pazar saat 17:30’da Anadolu Efes ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir