Anasayfa / Dzukija / Rytas Vilnius – Alytaus Dzukija İddaa Tahmini 01.05.22

Rytas Vilnius – Alytaus Dzukija İddaa Tahmini 01.05.22

Litvanya Ligi play-off serisi ilk maçında Rytas Vilnius Pazartesi saat 18:00’da Alytaus Dzukija ile karşılaşacak. Rexbet limiti 161.5 olarak belirlemişken İddaa ise bu maça oran açmamış henüz.

Rytas normal sezonu lider olarak tamamlayarak ne kadar iddialı olduğunu gösterdi. Zalgiris’i 2 kere yenerek de şampiyonluk yolundaki hedeflerini rakiplere göstermiş oldular. Özellikle hücumda çok etkili ve dominant bir takım olduklarını biliyoruz. Normal sezonun son maçında da bunu görmüştük ama formalite maçı olmasının da etkisiyle konsantrasyon eksikliği yaşamışlar ve 93-88 ile kaybetmişlerdi. Ellerinde Williams, Kariniauskas, Leissner, Smith, Buva, Normantas, Butkevicius, Kairys, Girdziunas gibi önemli silahlar olduğunun altını çizmek gerekli. 

Dzukija ise normal sezonu 8. sırada tamamladı ve aslında buraya gelmeleri bile bir başarı diyebiliriz. Bundan sonrası onlar adına hikayenin sonu. Son haftalarda da üst üste kayıplar yaşadılar ve play-off için hazır olmadıklarını gösterdiler. Bu maçlarda üst üste gelen mağlubiyetlerin dışında bir diğer ortak nokta da yüksek tempo ve bol skorlu mücadelelerdi. Son 4 maçlarından 3 tanesinde sırasıyla 176, 179 ve 167 sayı üretilmişti. 

İki takım araında net anlamda bir kalite farkı var. Bunu zaten daha yeni gördük, 23 Nisan’daki karşılaşmalarında Rytas yine ev sahibiydi ve 88-68’lik skorla kazanmışlardı. O maçta Buva 19 sayı, 7 ribaund ve Smith 16 sayı, 4 ribaund, 8 asist ile dominant performanslar sergilemişlerdi. Bu maçta da koç Zibenas’ın en güvendiği isimler olacaklar kuşkusuz. Rahat kazanmalarını beklediğim maçta handikap yine de yüksek geldi bana bu nedenle de tercihimi Rytas’ın etkili hücum gücünden yana kullanacağım ki Dzukija’nın da toplam skora Newkirk ve Frye ile katkı vereceklerini, en azından 75 sayılara ulaşacaklarını düşünüyorum. Bu nedenle de tercihimi toplam baremi baz alarak üst seçeneğinden yana kullanacağım. 

İddaa Oranı: –
Rexbet Oranı: ÜST (161.5) – 1.82
Güven Endeksi: 3Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Almanya BBL iddaa tahmin ve analizleri

Ludwigsburg – Ratiopharm Ulm İddaa Tahmini 17.05.22

Almanya easyCredit BBL play-off serisi 2. maçında Ludwigsburg Salı saat 20:00’da Ratiopharm Ulm ile karşılaşacak. …