Güncel
Anasayfa / 7DAYS EuroCup / Şampiyon Real Madrid Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Şampiyon Real Madrid Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Euroleague ve Liga Endesa şampiyonu Real Madrid, hazırlık maçlarında da kaldığı yerden devam ediyor adeta. Son kurbanları Liga Endesa ve Eurocup temsilcisi Unicaja Malaga oldu. Koç Laso’nun öğrencileri 96-47 gibi ezici bir üstünlükle kazanmayı bildi. Elbette bu skorda Unicaja Malaga’nın Real Madrid’e nazaran çok daha fazla oyuncusunu milli takıma göndermesinin de etkisi büyüktü.

Unicaja Malaga’da Alberto Diaz, Jaime Fernandez, Sasu Salin, Adam Waczynski, Dragan Milosavljevic, Giorgi Shermadini, Mathias Lessort milli görevde olduklarından forma giyemediler. Real Madrid cephesinde ise Facundo Campazzo, Gabriel Deck, Gustavo Ayon ve Anthony Randolph milli takımlarında yer alıyorlardı.

Maça müthiş bir giriş yapan Real Madrid, ilk çeyreği etkili hücum performansıyla 27-12 önde kapattılar. Sonrasında hiç geri atmayan aksine vitesi daha da yükselten Real Madrid, Unicaja Malaga karşısında soyunma odasına 54-25 ile tam 29 sayı farkla önde girdiler. Üçüncü çeyrekte de Real Madrid fırtınası dinmedi ve son çeyreğe girilirken tabelada 78-39 yazıyordu. Son çeyrekte de potasında sadece 8 sayı gören koç Laso’nun öğrencileri parmak ıssırtan bir skorla, tam 49 sayı farkla galibiyete uzandılar.

Maçta skor dağılımı şu şekilde oluştu:

Unicaja Malaga: Roberts 6, Rodríguez 2, Stilma 8, Wiltjer 16, Okouo 5 Muñoz, Suárez 3, Scariolo 2, Díez 3, Tamba 2, Maciel, Godspower.

Real Madrid: Llull 12, Carroll 13, Taylor 8, Thompkins 4, Tavares 9, Causeur 4, Pantzar 10, Rudy 6, Kuzmic 8, Prepelic 8, Reyes 4, Garuba 10.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 19.06.19

Çarşamba programında Avupa liglerinde zorlu final serilerindeki maçlar devam ediyor olacak ve bizleri birbirinden keyifli …