Anasayfa / İddaa Tahminleri / Samsunspor – Semt77 Yalovaspor İddaa Tahmini 10.06.21

Samsunspor – Semt77 Yalovaspor İddaa Tahmini 10.06.21

Türkiye Basketbol Ligi final serisi ikinci maçında Samunspor Perşembe saat 15:00’da Semt77 Yalovaspor ile karşılaşacak. Bets10 ev sahibinin galibiyeti için 1.50 oran açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış henüz. 

Samsunspor herşeyden önce sezon boyunca iki yabancısından istikrarlı bir şekilde verim alabildi. Ayrıca yerli oyuncularının da tecrübesinden ve enerjisindne çok iyi faydalandılar. TBL’deki başarı için de bu iki faktör zaten çok belirleyici oluyor. Normal sezonu 2. sırada bitirmeleri de bu anlamda beklenen bir başarı hikayesiydi zaten. Final serisine kadar geldiler ve burada da ilk maçta ev sahibi avantajını kullanıp 79-75 ile kazanıp seride 1-0 öne geçtiler, artık şampiyonluğa ve BSL biletine 2 galibiyet uzaklıktalar. 

Yalova’da alt sıralardan gelerek lig içerisinde önemli gelişim göstermiş ve bir başarı hikayesi yazarak adını finale yazdırmış bir ekip. İlk maçta da deplasmanda olmalarına rağmen güçlü rakiplerine karşı gayet iyi direnmişlerdi ve sadece 4 sayı farkla yenilmişlerdi. Sezon içerisinde savunma alanında da kendilerini geliştirdiklerini gördük ki ilk maçta Samsun’u 79 sayıda tutarak zaten maçın içinde kalmışlardı. Onlar adına tek eksi Jones’dan yüksek verim almalarına rağmen diğer yabancıları Gates’den bekleneni alamamaları, özellikle pota altında onları zorluyor bu durum. 

İki takım arasında ciddi farklar olduğunu söylemek mümkün değil, ikisi de finaldeler ve ilk maçta da Yalova’nın ne kadar dirençli oynadığını, son topa kadar oyunun içinde kaldığını gördük. Bu maçta da farklı bir senaryo beklemiyorum. Samsun’un yine kendi sahasında hata yapmayacağını, Dukes’un skorer oyununu sürdüreceğini, Saoares ve Ahmet Fatih’in de ona eşlik edeceğini tahmin ediyorum. Yalova’dan yine bir direnç bekliyorum ama bunun ilk maçta olduğu gibi galibiyet için yeterli olmayacağını da öngörüyorum. Yine de alternatif isteyenler, Samsun’un direkt galibiyeti yerine Yalova lehine açılan yüksek handikapları yanlarına alabilirler. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.60
Bets10 Oranı: MS 1 – 1.50
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Milwaukee Bucks – Brooklyn Nets İddaa Tahmini (Basket Guru) 18.06.21

NBA Doğu Konferansı yarı final serisi 6. maçında Milwaukee Bucks Cuma saat 03:30’da Brooklyn Nets …