Anasayfa / Denver Nuggets / San Antonio Spurs – Denver Nuggets İddaa Tahmini (2) 11.03.23

San Antonio Spurs – Denver Nuggets İddaa Tahmini (2) 11.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde San Antonio Spurs Cumartesi günü saat 04:00’da Denver Nuggets ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 ev sahibi lehine 10.5 handikap belirlemişler.

Spurs, konferansın zayıf halkalarından birisi. Şuana kadar sadece 16 galibiyet alabildiler ve zaten matematiksel olarak da play-in şansları kalmadı artık. Bu nedenle de sezonun kalan 17 maçına sadece formalite için çıkacaklar. Son 2 maçlarını üst üste kendileri gibi konferansın son sıralarında olan denk rakipleri Houston ile oynamışkar ve içerde 12, dışarıda tam 32 sayı farkla ezilerek yenilmekten kurtulamamışlardı. Birch’den yine faydalanamayacaklar, McDermott, Langford ve Sochan’ın durumları ise maç saatinde belli olacak.

Nuggets ise şuana kadar topladığı 46 galibiyetle Batı’da açık ara liderlik koltuğunda oturuyor. En yakın rakipleri ile aralarında tam 7 galibiyetlik bir fark oluşmuş durumda! Son dönemde ise üst üste 4 maç kazanarak güzel bir seri yakalamışlardı ki 9 Mart’taki maçta evlerinde olmalarına rağmen açık ara liderlik koltuğunda oturmanın rehavetiyle Bulls’a 96-117 gibi kalp kırıcı bir skorla kaybetmişlerdi. Deplasmandaki son maçlarında ise Spurs gibi konferansın zayıf halkalarından olan Rockets’ı tam 21 sayı farkla ezip geçmişlerdi. Bu maç öncesinde Cancar dışında önemli bir eksikleri bulunmuyor. 

İki takım arasındaki seviye farkını detaylıca anlatmaya gerek yok. Nuggets bu sezon sadece Batı’nın değil, tüm ligin en dominant en istikrarlı 2-3 takımından birisi. Son maçta sahalarında rehavete kapılarak Bulls’a farklı yenilmişlerdi. O maçta en azından rakibin play-in hedefi vardı, bir motivasyonu vardı. Ama bu kez karşılarında sezonun kalanını sadece formalite için oynayacak, hedefi bulunmayan zayıf bir rakip var. Bu nedenle de rehavete kapılsalar bile yine de çift haneli farklarla rahat bir galibiyet alabileceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-10.5) – 1.47
Bets10 Oranı: MS 2 (-10.5) – 1.65
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Utah Jazz – Phoenix Suns İddaa Tahmini (2) 28.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Utah Jazz Salı günü saat 04:00’da Phoenix Suns ile karşılaşacak. Hem …