Anasayfa / NBA / San Antonio Spurs – Houston Rockets İddaa Tahmini (2) 09.12.22

San Antonio Spurs – Houston Rockets İddaa Tahmini (2) 09.12.22

NBA normal sezon mücadelesinde Houston Rockets, perşembe cumayı bağlayan gece saat 04:30’da San Antonio Spurs ile Toyota Center’da karşı karşıya gelecek. İddaa ve intobet bu maçın handikapını konuk takım lehine 2.5 olarak belirlemiş.

San Antonio Spurs son 17 maçta 16 kere kaybederken mağlubiyet serisini de 10 maça çıkarmış durumda. İnanılmaz kötü bir durumda olan ekip son 9 maçın 7’sinde çift hanelerle mağlup oldu. Hiçbir şekilde varlık gösteremeyen ekipte ek olarak koç Popovich’in sağlık problemleri olduğu nedeniyle şu sıralar takımda koç problemi yaşandığını da belirtmek lazım. İyi başlayıp uçurumdan aşağı atlayan ekibin durumunu düzeltecek hiçbir şey yok.

Houston Rockets ise son maçlarında nispeten daha iyi bir mücadele sergiledi. Atlanta, Oklahoma, Phoenix Suns ve son olarak uzatmada Philadelphia’yı yenmeyi başaran ekipte oyuncuların gitgide daha keyifli, özgüvenli bir şekilde oynadığını görebiliyoruz. Bugünkü maçta bir adım daha ağır bastıklarını söyleyebiliriz ama takımın en skorer ismi olan Kevin Porter’ın durumunun maç saati olarak rapor edilmesi kafaları biraz karıştırıyor. 

Kötünün iyisinin belli olacağı mücadelede Batı konferansının en alt iki sırasına demir atan ve bir nevi draft yarışmasına giren ekipler kozlarını paylaşacak. Normal şartlarda son dönemde daha iyi gözüken Houston Rockets ve çok daha kötü gözüken San Antonio’nun mücadelesinde Houston’un ağır basacağını söylerdim fakat Kevin Porter’ın oynayıp oynamayacağı maçın kaderini değiştirebilir. Vasat ekiplerin mücadelesinde yine de Houston’un ağır basacağını düşündüğüm için tercihim konuk ekip lehine olacak.

Eksikler: 

San Antonio: Devin Vassell (düşük ihtimal), Keita Bates-Diop, Jakob Poeltl, Jeremy Sochan, Blake Wesley
Houston: JaeSean Tate. Durumu Belirsizler: Kevin Porter, Bruno Fernando, Josh Christopher

İddaa Oranı: MS 2 (+2.5) – 1.48
intobet Oranı: MS 2 (+2.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8

 


Hakkında Kaya Pekoğlu

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Oklahoma City Thunder – Golden State Warriors İddaa Tahmini 31.01.23

NBA normal sezon mücadelesinde Oklahoma City Thunder, pazartesiyi salıya bağlayan gece saat 04:00’te Golden State Warriors …