Anasayfa / NBA / San Antonio Spurs – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 10.11.22

San Antonio Spurs – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 10.11.22

NBA normal sezonda San Antonio Spurs Perşembe sabaha karşı 04:00’da AT&T Center’da Memphis Grizzlies ile karşılaşacak. İddaa ve intobet bu karşılaşmada ev sahibi lehine 4.5 sayılık handikap açıklamış.

San Antonio Spurs sezona beklentilerin üzerinde bir başlangıç yaptıktan sonra son dört maçını kaybetti. Bu süreçte iki kez Nuggets ve Clippers ile Raptors’a boyun eğdiler. Bu ekiplerin ortak noktası hepsinin geçen sezon play-off veya play-in yapmış olmasıydı. Tempolu oynamayı seviyorlar ve topu iiy paylaşıyorlar lakin tavanları belli ve hücumda takımı yorucu fikstürde sürükleyebilecek liderleri yok. Bunun acısını sezon ilerledikçe çekecekler ki zaten çekmeye başladılar.

Memphis Grizzlies ise tüm mücadelesine karşın son maçında evinde Celtics’e diş geçiremedi ve bu sezon evlerindeki ilk mağlubiyetlerini aldılar. Sezona savunmada sorun yaşayarak başlamalarına karşın son 4 maçlarında toparlandılar. Zaten sorunlu olan kanat rotasyonları sakatlıkların da etkisiyle daralmış durumda. Ja Morant ise takıma liderlik ederken geride kalan 11 maç sonunda sayı krallığında dokuzuncu sırada. Desmond Bane ise geçen sezonki çıkışını bu yıla da taşımayı başardı ve yayın gerisinden %45.9 gibi muazzam yüzdelerle oynuyor.

San Antonio Spurs son dört maçını kaybetti ve Grizzlies onlara ters gelebilecek bir rakip. Son iki sezonda evlerinde Memphis ile oynadıkları dört maçı da kaybettiler. Bu trendin bu gece değişmesini beklemek için yeterli sebep olduğunu düşünmüyorum. O yüzden tercihimi deplasman takımı aleyhine açılan handikaptan yana kullanmak istiyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (h:-4.5) – 1.50

İntobet Oranı: MS (h:-4.5)  – 1.70

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

San Antonio Spurs: Zach Collins, Doug McDermott (GTD), Blake Wesley

Memphis Grizzlies: Danny Green, Jaren Jackson Jr, Ziaira Williams, Stevens Adams (GTD)Hakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Detroit Pistons – New York Knicks İddaa Tahmini (2) 30.11.22

NBA normal sezon mücadelesinde Detroit Pistons, salıyı çarşambaya bağlayan gece saat 03:00’te New York Knicks ile Little …