Güncel
Anasayfa / 2024 Paris Olimpiyatları / Senegal – Nijerya İddaa Tahmini 14.08.23

Senegal – Nijerya İddaa Tahmini 14.08.23

2024 Paris Olimpiyatları için düzenlenen ön eleme turnuvaları Nijerya ayağında Senegal Pazartesi günü saat 20:00’da ev sahibi ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad Senegal lehine 7.5 handikap belirlemişler.

Senegal’in elinde dengeli ve geniş bir rotasyon var. Koç Gueye’nin yönetimindeki kadroda Manresa forması giyen yetenekli guard Badio, Baskonia’da forma giyen genç uzun Ndiaye, Granada’nın dev uzunu Ndoye, Bologna’dan hatırlayacağınız genç uzun Camara ve Betis’de forma giyen bir diğer genç isim Sylla takımın öne çıkması beklenen silahları konumundalar. Badio ve Ndoye’nin performansları onlar adına belirleyici olacak. 

Nijerya son yıllarda eski gücünden uzak. Bireysel anlamda etkili oyunculara sahip olsalar da ya onları bir araya getiremiyorlar ya da getirseler de takım olgusunu ortaya koyamıyorlar… Koç Odaudu yönetimindeki kadroda Sacramento forması giyen Metu, Kolossos’dan hatırlayacağınız Utomi, Macaristan’da Kormend forması giyen Omenaka ve sezonu ülkemizde Telekom’da tamamlayan Eric takımın öne çıkan isimleri. Genelde uzunları etkili olan, kısaları vasat olan bir takım diyebiliriz onlar için. 

Nijerya eski gücünden uzak ve özellikle kısa rotasyonları sıkıntılı bu kadroda. Evet uzunlar konusunda Metu liderliğinde iyi işler yapabilirler ama Senegal’in de pota altında Ndoye, Ndiaye, Camara, Sylla gibi değerli silahları var. Ben Senegal’in Badio’dan gelecek kısa skor katkısının belirleyici olacağını, deplasmanda olmalarına rağmen direneceklerini ve kaybetseler de handikapta kalabileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+7.5) – 1.67
Betroad Oranı: MS 1 (+7.5) – 1.85
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Fenerbahçe Beko – Nizhny Novgorod İddaa Tahmini 24.09.23

Moskova’da düzenlenen VTB Süper Kupa üçüncülük maçında temsilcimiz Fenerbahçe Beko Pazar günü saat 17:00’da Nizhny …