Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Sırp Uzun da Çin’i Tercih Etti

Sırp Uzun da Çin’i Tercih Etti

Geçtiğimiz sezona Unicaja Malaga’da başlayan ve sonrasında Brose Bamberg‘e transfer olan Sırp uzun Dejan Musli, önümüzdeki sezon Çin’in Tianjin Gold Lions takımının formasını giyecek.

2.13 boyunda olan 1991 doğumlu pivot, geçtiğimiz sezon Brose Bamberg’de 15 Euroleague maçında görev almış ve 10.4 sayı 6.1 ribaund 1.4 asist ortalamaları ile gayet iyi katkı vermişti. Tecrübeli uzun kariyerinde daha önce, Baskonia ve Partizan takımlarında da forma giymişti.

Tianjin Gold Lions, son 2 yıldır takımın pivotu olan Uşak’dan hatırlayacağımız Eli Holman ile yollarını ayırmıştı. Böylelikle Musli hamlesiyle 5 numradaki açıklarını kapatmış oldular.

Son dönemde yaşadığı sakatlıkların da etkisiyle kariyerinde bir düşüş yaşamıştı Musli. Aslında Brose Bamberg ona gayet iyi gelmiş ve Euroleague seviyesinde de tekrar kendini kanıtlamıştı. Ancak o bunla yetinmedi ve Çin’e giderek istatistikleri ile parlayıp play-off döneminde Euroleague takımlarından daha büyük bir kontrat kapabilme ihtimalini tercih etti.



Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

2019-20 Sezonunda Euroleague’de Yer Alacak Takımlar

2019-20 Turkish Airlines Euroleague sezonu tairhinde ilk kez 18 takımla başlayacak. 3 Ekim 2019’da yapılacak …