Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Slovakya – Makedonya İddaa Tahmini 14.08.21

Slovakya – Makedonya İddaa Tahmini 14.08.21

2023 FIBA Dünya Kupası ön elemeleri F grubu maçında Slovakya Cumartesi saat 20:00’da Makedonya ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini henüz açıklamamışken Bets10 ise limiti 140.5 olarak belirlemiş.

Slovakya ilk maçta grubun favorilerinden biri olarak gösterilen İsviçre karşısında etkili bir savunma performansıyla 56-64 ile galibiyete ulaşmayı başarmış, deplasmandaki bu zafer ile ilk 2 yarışında, yani elemelere gidecek biletlerden birini kapma konusunda önemli bir adım atmışlardı. Düşük tempoda oynanan maçta, beklendiği gibi ağılıklı olarak yarı sahada hücum ederek ikili etkili uzunları Krajcovic ile Brodziansky’i verimli kullanarak sonuca gitmişlerdi. 

Makedonya ise ilk maçında İsviçre ile karşılaşmış, rakibin sert ve fiziksel oyununa karşı aynı şekilde cevap verse, iyi savunma yapmış olsa da hücumda çok vasat kalıp sadece 62 sayı üretebilince galibiyetten uzak kalmışlardı tabi. O maçta Mekikj’in 16 sayı ve Krstevski’nin 13 sayı ile sergiledikleri ekstra performanslar artı Wiley’in 15 sayı, 13 ribaundluk double-double’ı galibiyet için yeterli olmamıştı. Trajkovski’yi kötü kullanan, Magdevski’den de skor anlamında iyi katkı alamayan Makedonlar, Dimitrijevic’i net olarak aramışlardı…

İki takım da ilk maçlarında İsviçre ile karşılaşmışlar ve bu sınavda benzer reaksiyonlar göstererek savunmada sert ve agresif olabileceklerini, fiziksel oynayabileceklerini ama üretim konusunda kısır kalacaklarının mesajlarını vermişlerdi. Dolayısıyla bu maçta da birbirlerine farklı bir senaryo işletebileceklerini düşünmüyorum. Yine savunmaların sert ve ön planda olacağını, her sayının çok değerli ve belirleyici olacağı, düşük tempolu, kısır bir mücadele olmasını bekliyorum. Bu nedenle öncelikli hedefim alt seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ALT (142.5) – 1.65
Bets10 Oranı: ALT (140.5) – 1.86
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Alba Berlin – Petkim Spor İddaa Tahmini 18.09.21

Hazırlık Maçları kapsamında Bursa’da düzenlenen Frutti Extra Cup mücadelesinde Alba Berlin Cumartesi saat 16:30’da Petkim …