Anasayfa / Hazırlık Maçları / Slovakya – Portekiz İddaa Tahmini 04.07.24

Slovakya – Portekiz İddaa Tahmini 04.07.24

Hazırlık Maçaları kapsamında Slovakya Perşembe günü saat 19:00’da Portekiz ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de Bets10 ev sahibi lehine 7.5 handikap belirlemişler. 

Slovakya kıtanın vasat basketbol ülkelerinden birisi. Ne kulüpler düzeyinde ne de milli takımlar düzeyinde A takım seviyesinde de altyapılarda da ön planda değiller zaten. 2025 EuroBasket elemelerindeki son pencerede çıktıkları 2 maçta da bu paralelde farklı yenilgiler almışlardı, önce Belçika’ya evlerinde 15 sayı sonra da Letonya’ya 12 sayı farkla kaybetmekten kurtulamamışlardı. 

Portekiz de aslında kıtanın vasat basketbol ülkelerinden birisi ama onlar son yıllarda milli takım seviyesinde olmasa da en azından kulüpler düzeyinde kıpırdanmaya başladılar, artık uluslararası turnuvalarda isimlerinden söz ettiriyorlar. Bu hazırlık döneminde de milli takım olarak iyi sinyaller verdiler, son 2 maçlarında denk rakiplerden Norveç’i tam 31 sayı farkla ve kendilerine göre uluslararası turnuvalarda daha başarılı bir rakip olan Fildişi’yi de 7 sayı farkla yenmeyi bilmişlerdi. 

İki takım arasında kağıt üstünde bir siklet farkı olduğunu düşünüyorum. Portekiz son yıllarda toparlandı ve artık birbirlerini iyi tanıyan, tecrübeli diyebileceğimiz kaliteli bir iskelete sahip. Deşirme oyuncuları Travante Williams, Gamiero, Queiroz, Brito, Prey gibi silahlarla bu maçta da dişlerine göre bir rakip olan Slovakya karşısında tıpkı son hazırlık maçında Fildişi’ne yaptıkları gibi üsünlük kuracaklarını, handikapı geçebileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-7.5) – 1.63
Bets10 Oranı: MS 2 (-7.5) – 1.85
Güven Endeksi: 6



Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Riko Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Osos de Manati – Capitanes de Arecibo İddaa Tahmini 25.07.24

Porto Riko Ligi çeyrek final serisi 6. maçında Osos de Manati Perşembe günü saat 03:00’da …