Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Slovenya – Estonya İddaa Tahmini 25.08.22

Slovenya – Estonya İddaa Tahmini 25.08.22

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemeleri ikinci tur J grubu ilk maçında Slovenya Perşembe günü saat 21:30’da Estonya ile karşılaşacak. Hovarda ev sahibinin toplam sayı limitini 93.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça henüz oran açmamış.

Slovenya son EuroBasket şampiyonu ünvanıyla Dünya Kupası biletini kapmak istiyor. Koç Sekulic’in elinde tam kadro var, tüm silahlarından faydalanabiliyor ve hazırlık maçlarında da ne kadar önemli bir takım olduklarını gördük. Doncic ve tecrübeli G.Dragic liderliğinde her takımı yenebilecek güçteler ve müthiş bir skor potansiyeline sahipler ki bu ikiliye Prepelic, Blazic, Tobey ve Cancar gibi silahları da eklememiz gerekiyor. Son 2 maçlarında ezeli rakipleriyle, Yugoslav ekolünün diğer iki güçlü takımıyla karşılaşmışlar ve evlerindeki o maçlarda Sırbistan’ı uzatma sonunda 97-92 ve Hırvatlar’ı ise 94-88 ile yenmeyi bilmişlerdi.

Estonya ise hazırlık döneminin sürpriz takımlarından biriydi. Ellerinde dikkat çeken ve potansiyelli isimler var. Yaptıkları 5 hazırlık maçından son 3 tanesinde önemli sonuçlara imza attılar. Belçika’yı 79-66 ve Bosna’yı 89-102 ile geçerken güçlü Letonya’ya ise 80-69 ile teslim oldular. Tempoyu seven ve hücumda üretken bir takım olduklarını ama aynı zamanda savunmada da savruk bir takım olduklarını gördük. 

Elbette son EuroBasket şampiyonu Doncic ve G.Dragic gibi iki yıldız ile beraber kendi sahalarında net olarak maçın favorisi konumundalar. Ama Estonya’nın tehlikeli bir takım olduğunu hazırlık döneminde gördük ki koç Sekulic zaman zaman yıldızlarını maç içerisinde de dinlendirmekten çekinmeyen bir koç. Dolayısıyla handikap riskine girmeyeceğim. Ama Doncic ve Dragic’den en az birinin sahada olacağını düşünüyorum ve bu koşullarda da Slovenya’nın 90 baremini zorlanmadan geçeceğin öngörüyorum. 

İddaa Oranı: –
Hovarda Oranı: EvSahibi ÜST (93.5) – 1.70
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa LNB Pro A iddaa tahmin ve analizleri

AS Monaco – Roanne İddaa Tahmini 02.10.22

Fransa Betclic ELITE Pro A 3. hafta mücadelesinde AS Monaco Pazar günü saat 18:00’da Roanne …