Anasayfa / 2020 Tokyo Olimpiyatları / Slovenya – Venezüela İddaa Tahmini 03.07.21

Slovenya – Venezüela İddaa Tahmini 03.07.21

2020 Tokyo Olimpiyatları‘na katılacak takımlardan birini belirlemek için Kaunas’da düzenlenen elemeler kapsamındaki yarı final maçında Slovenya Cumartesi saat 16:30’da Veneziela ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin toplam sayı limitini 96.5 olarak açıklamışken Bets10 ise limiti 97.5 oalrak belirlemiş. 

Slovenya, süper yıldızı Doncic’in de NBA’den gelip takıma katılmasıyla kuşkusuz farklı bir boyutta oynamaya başladı. Zaten Prepelic, Blazic, Dragic gibi önemli silahlardı. Grup maçlarında da çok dominant performanslar sergilediler. Önce zayıf rakipleri Angola’yı 68-118 ile geçtiler sonra da dişli olmalarını beklediğimiz Polonya’ya da aynı tarifeyi uygulayarak 112-77 ile kazandılar. Üstelik 2 maçta da Doncic, rölantide oynadı, daha çok takımı organize etmeye çalıştı asistleriyle. 

Venezüela ise buraya Kore sayesinde geldi. Ev sahibi Litvanya’ya beklenenden biraz daha iyi direnip 76-65 ile kaybettikten sonra son maçta kendilerinden de kötü durumda olan Kore’yi 94-80 ile yenerek yarı final biletini kaptılar. O maçta olduğu Guillent ve Carrera takımın ana silahları konumundalar. Chourio ve Cubillan gibi alternatif isimler de zaman zaman sahneye çıkarak x-faktör katkısı verebiliyorlar. Genel anlamda bir Avrupa takımı başedebilecek seviyede değiller. 

Slovenya sadece Kaunas’ın değil, diğer şehirlerde oynayan turnuvalardaki tüm takımlar arasında en dominant olanlarından biri. Belirttiğim gibi konu sadece Doncic’in varlığı değil, kısa rotasyonunda çok önemli isimler var Prepelic, Blazic, Dragic fibi ve hepsi de formdalar, ritmlerini bulmuş durumdalar. Bu maçta da Venezüela karşısında gruptaki 2 maçta olduğu gibi tempo konusunda sorun yaşamayacaklarını, Doncic liderliğinde rahat skor üreterek kazanırken 100 baremine çıkabileceklerini düşünüyorum. Alternatif olarak Slovenya’nın handikaplı galibiyetlerini de düşünebilirsiniz. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (96.5) – 1.52
Bets10 Oranı: EvSahibi ÜST (97.5) – 1.72
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Euroleague basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Fenerbahçe Beko – FC Barcelona İddaa Tahmini 26.10.21

Turkish Airlines Eurolegue 6. hafta mücadelesinde temsilcimiz Fenerbahçe Beko Salı saat 20:45’de FC Barcelona ile …