Anasayfa / Genel / Stars – Mercury Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 20 Mayıs 2017

Stars – Mercury Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 20 Mayıs 2017

Stars - Mercury Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 20 Mayıs 2017
Stars – Mercury Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu 20 Mayıs 2017

WNBA’de gecenin ilk karşılaşması ilk 2 maçını kaybeden Stars ile Mercury arasında oynanacak. Bu karşılaşma gece saat 03.00 ‘da oynanacak.

Maça açılan oranlara baktığımızda en iyi bürolardan biri olan Bets10’da handikap baremi 9.0 olarak, toplam sayı baremi ise 150.5 sayı olarak belirlenmiş. İddaa’da ise 655 maç koduyla açılan karşılaşmada handikap 6.5 olarak, toplam sayı ise 153.5 olarak belirlenmiş durumda.

Kelsey Plum Yine Yok

Geçen sezonun en kötü takımı Stars bu seneye de eksiklerinden ötürü 0-2 ile başladı. Draft’ta 1 numaradan seçtikleri Kelsey Plum ayak bileğindeki sakatlıktan ötürü ilk iki maçı kaçırdı. İlginç bir nokta var ki Plum kolej kariyerinde 1 tane bile maç kaçırmamış bir oyuncu. Sezon öncesi hazırlık döneminde geçirdiği ufak sakatlık yüzünden wnba kariyerinin başlangıcında 2 maç kaçırdı. Bu geceki karşılaşmada da oynayamayacak. Plum’un yokluğunda iki mağlubiyet alan takımda skor yükünü Monique Currie çekti, ilk maçta 31 sayı ikinci maçta ise 23 sayı attı. Ayrıca takımda bir eksikte bu sene halen ülkemizde Yakın Doğu’da oynayan geçtiğimiz sezonun takımdaki en skorer oyuncusu Kayla McBride. Tabii bu mağlubiyetleri iki güçlü rakibe karşı deplasmanda oynadıkları maçlarda aldılar, bu gece ise Phoenix Mercury gibi daha çok kendilerine yakın bir rakibe karşı oynayacaklar. Evlerindeki sezon açılışını yapacaklar aynı zamanda, bugün iyi maç çıkaracaklarını düşünüyorum. Kazanacaklarını düşünmesem de fena bir performans beklemiyorum takımdan.

Taurasi Wnba Tarihine Geçti

Takım olarak sezona epey tutuk başlayan Mercury ilk maçta Dallas Wings’e sadece 58 sayı bularak kaybetti. İkinci maçta ise bu çok kötü başlangıcı telafi ederek sahalarında Indıana Fever’ı farklı geçtiler. Bu iki karşılaşmada da takımın en skorer oyuncusu Brittney Griner oldu. İlk maçta 18 sayı ikinci maçta ise 32 sayı attı. Takımın kaptanı Taurasi sezona çok kötü başladı, ilk maçta 1-11 şut isabetiyle sadece 3 sayıda kalan Taurasi ikini maçta ise 3-8 ut isabetiyle 8 sayıda kaldı ve yetersiz göründü. Bu oldukça vasat performansa rağmen Taurasi toplamda 7.000 sayı 1.500 asist 1.500 reb barajını geçerek adını Wnba tarihine kazıdı. Bu maçta kötü sayılabilecek bir takımla oynayacaklar ama rakip sezon açılışını yapacak ve Plum yine yok. Mercury Taurasi ve Griner haricinde 10 yeni oyuncuyla sezona girdi, oyun olarak biraz sallandıkları kesin. Stars’ın ilk iki maçı kaybetmesi de bu maçta ekstra gayretli olmalarını sağlayacaktır. Net bir şekilde Mercury bu maçı alır diyemiyorum ben.

Stars – Mercury İddaa Tahmini

San Antonio Stars’ın bu maçta çok daha iyi bir görüntü çizeceğini düşünüyorum. Kendi evlerinde ilk maç olması ve ilk iki maçı kaybetmiş olmaları nedeniyle bu gece kazanabilirler mi bilemiyorum ama başa baş mücadele edeceklerini düşünüyorum. Daha garanti olan bir seçenek olan +9.0 handikap ile ben Stars’ın yanındayım.

İddaa Oranı: MS1 (+6.5) / 1.70

Bets10 Oranı:  MS1 (+9) / 1.90Hakkında Ekrem Türkkan

1986 İstanbul doğumluyum, işletme ve halkla ilişkiler mezunuyum. Antalya'da yaşamaktayım. NBA ile tanışmam 98-99 yıllarında gerçekleşti ve görkemli sahnenin başından bir daha ayrılamadım. Magic ve Kidd ile başlayan bu NBA tutkusu onlarca efsane oyuncunun harika performanslarına tanıklık ederek bu günlere geldi ve katlanarak büyüdü. Yaklaşık 10 senedir basketbolun bahis kısmı da oldukça ilgimi çekmekte.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini (2) 27.10.22

NBA normal sezon mücadelesinde Cleveland Cavaliers, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 02:00’de Orlando Magic ile Rocket Mortgage …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir