Anasayfa / Adriyatik Ligi / Studentski Centar – Cibona Zagreb İddaa Tahmini 17.11.23

Studentski Centar – Cibona Zagreb İddaa Tahmini 17.11.23

Adriyatik Ligi 8. hafta mücadelesinde Studentski Centar 8. hafta mücadelesinde Cuma günü saat 23:00’da Cibona Zagreb ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda misafir takım lehine 8.5 handikap belirlemişler. 

Karadağ ekibi bu sezonun etkili takımlarından birisi, nitekim çıktıkları 7 maçtan 4 tanesini kazandılar ve bu sayede de play-off yarışına şuan için dahil oldular. Evlerindeki performanslarına bakınca ise üçte üç yaptıklarını, taraftarları önünde hata yapmadıklarını görüyoruz. Bu 3 galibiyette sırasıyla Zadar’ı 13 sayı, Mornar Bar’ı 15 sayı ve Krka’yı ise 14 sayı farkla geçmişlerdi. Geçen hafta ise deplasmanda Borac’a 87-76’lık skorla yenilmekten kurtulamadılar. O maçta M.Dreznjak 16 sayı, 7 ribaund, Kamenjas 16 sayı, 20 ribaund ve Dawkins 15 sayı ile direnen başlıca isişmlerdi. 

Hırvat ekibi ise üst üste 5 mağlubiyetle başladığı sezonda son 2 maçını kazanarak çıkışa geçmişti! Son deplasman maçlarında konuk oldukları denk rakiplerden Krka’yı 54-72 gibi net bir skorla geçmişlerdi. 13 Kasım’daki o son sınavlarında üretimde sorun yaşasalar da etkili bir savunma ile kazanmayı bilmişlerdi. O maçta Vukovic 15 sayı, 9 ribaund, Buljan 14 sayı, 5 ribaund ve Proleta 11 sayı, 6 ribaund ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi. 

Studentski hem kağıt üstünde sahip olduğu kadronun kaliteli hem de puan tablosundaki yeri olarak rakibinden bir kademe üstün. Burada evlerinde bir sürprize izin vermeyeceklerini, Dreznjak, Kamenjas, Dawkins gibi silahlarla rakibin direncini ikinci yarıda da olsa kıracaklarını ve kazanacaklarını, net bir galibiyete imza atacaklarını tahmin ediyorum. Son 2 maçını kazanan Cibona zaman zaman direnebilir ama maçın sonunda handikapta kalabileceğini düşünmüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-8.5) – 1.52
Hovarda Oranı: MS 1 (-8.5) – 1.80
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA Yaz Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Boston Celtics – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini 22.07.24

NBA Yaz Ligi mücadelesinde Boston Celtics Pazartesi günü saat 00:00’da Philadelphia 76ers ile karşılaşacak. Hem …