Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Suudi Arabistan – Yeni Zelanda İddaa Tahmini 24.08.22

Suudi Arabistan – Yeni Zelanda İddaa Tahmini 24.08.22

2023 FIBA Dünya Kupası Asya elemeleri 2. tur E grubu ilk maçında Suudi Arabistan Perşembe günü saat 19:15’de Yeni Zelanda ile karşılaşacak. intobet ev sahibi lehine 21.5 handikap belirlemişken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Arabistan kıtanın zayıf halkalarından birisi. Son olarak onları da Asya Kupası’nda izlemiştik ve gruptaki 3 maçlarını da kaybederek veda etmişlerdi. Denk rakiplerinden ev sahibi Endonezya’ya tam 26 ve güçlü Avustralya’ya da 24 sayı farkla kaybettiklerinin altını çizelim. Son maçta ise Ürdün’ün işi rölantiye alması nedeniyle biraz daha fazla direnmişler ama yine de çift haneli farklarla, 10 sayı ile kaybetmişlerdi. 

Yeni Zelanda ise kıtanın güçlü ekiplerinden biri ve üst düzey turnuvalarda istikrarlı bir şekilde kıtayı temsil ediyorlar son yıllarda. Bu eleme penceresinde ise Webester kardeşler dışında eksikleri yok, ideal bir kadroya sahip olduklarını söyleyebiliriz. Rusbatch, Fotu, Ngatai, Timmins, Ili ve Smith-Milner bu kadroda öne çıkması beklenen isimler konumundalar. Son olarak katıldıkları Asya Kupası’nda Ürdün’ü 75-83 ile geçerek bronz madalya almışlardı. 

İki takım arasında ciddi bir kalite ve seviye farkı var kuşkusuz. Yeni Zelanda her ne kadar Webster kardeşlerden yoksun da olsa bu seviyelerde fark yaratabilecek bir sisteme ve oyunculara sahip. Rusbatch, Fotu, Ili ve Smith-Milner gibi tecrübeli isimlerin liderliğinde böyle zayıf bir rakibi yakalamışken deplasmanda bile olsalar işi ciddiye alacaklarını ve sürprize izin vermeden farklı bir skorla, handikapı geçerek kazanacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: –
intobet Oranı: MS 2 (-21.5) – 1.67
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Helsinki Seagulls – U-K. Uusikaupunki İddaa Tahmini 30.09.22

Finlandiya Ligi açılış haftasında Helsinki Seagulls Cuma günü saat 18:30’da U-K. Uusikaupunki ile karşılaşacak. Hem …