Anasayfa / Debreceni / Szolnoki Olaj – Debreceni İddaa Tahmini 16.05.23

Szolnoki Olaj – Debreceni İddaa Tahmini 16.05.23

Macaristan Ligi beşincilik serisi ilk maçında Szolnoki Olaj Salı günü saat 19:00’da Debreceni ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 8.5 handikap belirlemişler.

Szolnoki beşincilik yarışındaki yarı final serisinde KTE Duna karşısında zorlanmış ve saha avantajını da kullanarak rakibişni 3-1 ile elemeyi başarmıştı. Evindeki 2 maçta da hata yapmayan Szolnoki, ilk maçı 8 sayı, 3. maçı 8 sayı ve son maçı deplasmanda olmasına rağmen son nefeste 2 sayı farkla kazanmıştı. 83-85 ile kazandıkları o son maçta Durham 23 sayı, 4 ribaund, Subotic 16 sayı, 9 ribaund ve Revesz 13 sayı, 8 ribaund ile galibiyeti getiren başlıca isimlerdi.

Debreceni ise yarı final serisinde saha avantajı bulunmamasına rağmen Soproni’ye sürpriz yaparak 1-3 ile rakibini elemiş, final biletini kapmıştı beşincilik yarışında. O seride 2 deplasman maçı yapmışlar, ilkini 13 sayı farkla, net bir skorla kaybederken ikincisinde savunmada vidaları sıkıp 70-75 ile bu kez kazanmayı bilmişlerdi. Serinin son maçını içerde 88-79 ile kazanıp turu geçerken Drenovac 26 sayı, 11 ribaund ve Govens 18 sayı, 12 asist ile öne çıkan isimlerdi. 

Szolnoki beşincilik konusunda favori takım konumunda. Bu seride de saha avantajına sahip olacaklar. Nitekim yarı final serisinde de evlerinde hata yapmadıklarını, net skorlarla kazandıklarını, iki maçta da rakibe 8’er sayı farkla üstünlük kurduklarını görmüştük. Ucunda Avrupa kupalarına bilet olan bu seride de evlerinde sürprize izin vermeyeceklerini düşünüyorum. Taraftar desteğini de arkalarına alarak Durham ve Subotic liderliğinde handikapı geçerek kazanacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-8.5) – 1.68
intobet Oranı: MS 1 (-8.5) – 1.85
Güven Endeksi: 6Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Caribbean Storm Islands – Sabios de Manizales İddaa Tahmini 08.06.23

Kolombiya Ligi B grubu mücadelesinde Caribbean Storm Islands Perşembe günü saat 04:00’da Sabios de Manizales …