Anasayfa / Alba Fehervar / Szombathely – Alba Fehervar İddaa Tahmini 23.05.23

Szombathely – Alba Fehervar İddaa Tahmini 23.05.23

Macaristan Ligi final serisi 3. maçında Szombathely Salı günü saat 18:45’de Alba Fehervar ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 misafir takım lehine 6.5 handikap belirlemişler. 

Szombathely normal sezonu lider olarak tamamlayarak zaten ne kadar iddialı bir takım olduğunu göstermişti. Nitekim yarı finalde de Zalakeramia’yı 3-0 ile süpürdüler. Final serisinde ise şuana kadar karşılarında dişli bir rakip buldular ama evlerindeki ilk maçı 12 sayı farkla kazanarak da aslında onlara önemli bir mesaj verdiler! İkinci maçta ise deplasmanda olmalarına rağmen iyi direnmişler ama sonunu getirememişler ve 1 sayı ile kaybetmişlerdi. O maçta Cowels 17 sayı, Perl 17 sayı, 4 ribaund ve Kovacs 12 sayı, 4 ribaund ile öne çıkan isimlerdi.

Alba ise normal sezonu üçüncü sırada bitirdi ve yarı finalde sürpriz yaparak 2. Szolonoki’yi eleyen Kormend karşısında zorlanmadan seriyi 3-0 ile süpürdüler. Burada finalde ise güçlü rakipleri karşısında ilk maçta deplasmanda varlık gösterememişler, ikinci maçta ise zor da olsa son nefeste kazanarak seriye tutunmuşlardı. 81-80 kazanıp 1-1 eşitliği yakaladıkları o maçta Vojvoda 20 sayı, 5 ribaund, Philmore 18 sayı, 4 ribaund, 4 asist ve Ford 15 sayı, 8 ribaund ile öne çıkan isimlerdi. 

Szombathely normal sezonu lider olarak tamamlamış olan, ligin en güçlü şampiyonluk adayı. Bunu da saha avantajı ile başladıkları final serisinin ilk maçında rakibe fırsat vermeden 12 sayı farkla kazanarak gösterdiler zaten. İkinci maçta da deplasman olsalar bile ne dirençleri yerindeydi. Şimdi evlerindeki avantajı kaybetmemek için tekrar sahaya çıkacaklar ve ilk maçta olduğu gibi Cowels ve Perl liderliğinde hata yapmayacaklarını, handikapı geçerek kazanacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.67
Best10 Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.85
Güven Endeksi: 7 Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

Joventut Badalona – Cazoo Baskonia İddaa Tahmini 30.05.23

İspanya Liga Endesa çeyrek final serisi 2. maçında Joventut Badalona Salı günü saat 22:00’da Cazzo …