Anasayfa / FIBA Şampiyonlar Ligi / Szombathely – Rytas Vilnius İddaa Tahmini 23.03.22

Szombathely – Rytas Vilnius İddaa Tahmini 23.03.22

FIBA Şampiyonlar Ligi Top 16 L grubu 6. ve son maçında Szombathely Çarşamba saat 22:30’da Rytas Vilnius ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini 159.5 olarak açıklamışken Bets10 ise limiti 161.5 olarak belirlemiş.

Macar ekibi bu sezonun flaş ekiplerinden biriydi ama Top 16 seviyesi için yetersiz kaldılar ve 5 maçlarından da galibiyet çıkaramadılar. Temel sıkıntılarının da savunma olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım, ortalama 88 sayı gördüler potalarında. Son maçlarında ise konuk oldukları Strasbourg karısında beklenenden iyi direnmişler ama normal süresi 82-82 ile beraber biten mücadeleyi uzatma sonunda 98-86 ile kaybetmişlerdi. Perl, Goloman, Varadi, Barac, Clark, Hawkins gibi skor opsiyonlarına sahipler, üretimde sorun yaşamıyorlar. 

Litvanya temsilcisi ise 5 maçtan 2 tanesini kazanabildiler ve onların da çeyrek final şansı kalmadı, Macaristan’a turistik gezi için geldiler. Onların da savunma tarafında sorunları olduğunu biliyoruz, ortalama 81 sayı gördülte potalarında. Son 3 resmi maçlarından ikisinde de bizlere bu paralelde yüksek skorlu mücadeleler izletmişlerdi, sırasıyla 194 ve 158 sayı üretilmişti o maçlarda. Son olarak ligde konuk oldukları orta şekerli rakiplerinden Jonava’yı 67-91 gibi farklı bir skorla geçtiler. Buva, Smith, Butkevicius gibi hem kaliteli hem de tecrübeli silahlara sahipler. 

İki takımın da çeyrek final şansı kalmadı, bu maça sadece formalite için çıkacaklar. Dolayısıyla koçların oyuncularını savunmaya konsantre etmekte zorlanacağı bir gerçek. Oyuncuların bireysel anlamda istatistiklerini arttırmak için sahada olacaklarını düşünüyorum. Zaten tempoyu seven iki takımın sahada olacağını düşündüğümüzde bu iddiasız, hedefsiz ortamda bizlere yüksek skorlar izletmemeleri şaşırtıcı olur. Karşılıklı olarak 80 baremini geçeceklerini tahmin ediyorum. Bu nedenle de tercihim toplam baremden üst seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ÜST (159.5) – 1.60
Bets10 Oranı: ÜST (161.5) – 1.88
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol Süper Lig iddaa tahmin ve analizleri

Gaziantep – Darüşşafaka İddaa Tahmini 18.05.22

ING Basketbol Süper Ligi play-off serisi 3. ve son maçında Gaziantep Çarşamba saat 18:00’da Darüşşafaka …